oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 24.11., 13.kolo
FK Varnsdorf 0
Slezský FC Opava 3
sobota 4.12., 16.kolo
SFC Opava 
13:30
 Zbrojovka Brno

Žídek má po sezoně, čeká ho operace: Křuplo to jako větev

04.05.2021, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Černé prognózy se potvrdily. Pro kapitána SFC aktuální sezona předčasně skončila. Honza Žídek odstoupil po hodině hry ze sobotního zápasu s Bohemkou – na nosítkách a se slzami v očích.

Lékařská vyšetření pouze potvrdila prvotní černou diagnózu – přetržený zkřížený vaz levého kolene. „Bylo mi to jasné hned. Rád bych se mýlil, ale nohu jsem nemohl napnout ani ohnout, takže bylo jasno,“ říká na úvod Jan Žídek.

Jak se mu zranění, kvůli kterému v 65. minutě opustil hřiště, přihodilo? „Chtěl jsem dorazit soupeře. Šli jsme směrem doleva, on pak změnil směr doprava, a jak jsem se chtěl posunout, zůstala mi kopačka v zemi. Řekl bych, že je to taková křižáková klasika. Křuplo to jako větev, a pak přišla bolest. Hned jsem věděl, o co jde,“ přiznává.

Vážné zranění a téměř jistý sestup. Pro opavského kapitána černé období. „Celý rok byl špatně a tímhle se to pro mě jen dovršilo. S největší pravděpodobností sestupujeme a já jsem pod tím jako kapitán podepsaný. Musím říct, že jsem brečel jako malý kluk. Všechno mi to došlo už na nosítkách. Nejhorší na tom je asi fakt, že člověk ví, kolik bolesti a dřiny ho čeká, aby se vrátil zpátky,“ připomíná své tři roky staré zranění.

Myšlenky na konec kariéry ho nepřepadly? „Ne, to určitě ne. Hned jsem to říkal ženě. Čekáme druhé dítě a já v první řadě musím být hlavně aktivní táta, abych s dětmi mohl bez omezení sportovat,“ hlásí Žídek.

Po dalším vyšetření by měl brzy zamířit na operaci. Čeká ho zákrok na levém koleni, kde už si stejný úraz přivodil před třemi lety. Operovat by ho měl specialista René Boglevský.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies