oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 24.11., 13.kolo
FK Varnsdorf 0
Slezský FC Opava 3
sobota 4.12., 16.kolo
SFC Opava 
13:30
 Zbrojovka Brno

SFC míří do Zlína. Čeká nás nebezpečný soupeř, ví Kováč

07.05.2021, autor Redakce
Opava – Do konce aktuální sezony FORTUNA:LIGY zbývají poslední čtyři kola. Fotbalisté Slezského FC sehrají nejbližší utkání v sobotu 8. května od 15 hodin na zlínské Letné.

„Víme, že máme čtyři kola do konce sezony i teoretickou šanci na záchranu. Půjdeme zápas od zápasu. Budeme chtít sezonu dokončit s co největší kvalitou a nejlepším obrazem hry značky SFC. Ve Zlíně chceme urvat body,“ předesílá opavský trenér Radoslav Kováč.

Se zlínským soupeřem se Slezané naposledy potkali v půlce ledna. Utkání hrané na stadionu v Městských sadech skončilo bezbrankovou remízou. „Byl to první jarní zápas. Pamatuji si, že s jejich útočnou trojkou jsme nahoře měli problémy. Zlín hrál velmi dobře. Je to dobře organizovaný tým s dobrou standardkou. Vepředu je gólový Poznar. Čeká nás nebezpečný soupeř,“ pokračuje kouč Slezský FC.

V klubu se v půlce týdny udály razantní změny. Z pozice výkonného ředitele klubu byl odvolán Jaroslav Rovňan, na postu sportovního manažera skončil Pavel Zavadil. Neobávali se o svou pozici trenéři? „To je poslední věc, co řeším. Svou práci dělám na maximum. Vím, že výsledky nejsou, takže jste připravený, že to může přijít každou chvíli. Je to ale opravdu poslední věc, co řeším. Nejhorší pro mě je, že nevyhráváme,“ štve Kováče.

Jeho tým čeká v létě výrazná obměna. Loučí se sedm hráčů, kterým vyprší hostování. Dalším fotbalistům končí smlouvy. „Od některých hráčů, kteří jsou tady na hostování, jsme čekali víc. Jiní naše očekávání splnili. Jsou tam hráči, kteří nám pomohli. Jsme ale rádi, že tady jsou. Když se na to podíváme, na jaře z devíti vstřelených gólů dali sedm noví hráči. Udrželi nás ve hře. Teď bojují hlavně o svou budoucnost,“ dodává opavský trenér.

Sobotní utkání má úvodní výkop na programu v 15 hodin. Jeho průběh můžete sledovat na stanici O2 TV Fotbal či prostřednictvím textového on-line přenosu.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 13:30 |
Slezský FC Opava
FC Zbrojovka Brno