oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 30.6., přip.
AC Sparta Praha 3
SFC Opava 0
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Pov. Bystrica

Start přípravy se blíží, hlásit se budou i nové tváře

16.06.2021, autor Redakce
Opava – Fotbalisté Slezského FC se v pondělí 21. června sejdou ke společné letní přípravě. Na jejím startu nebude chybět ani pětice nových hráčů, kteří se poperou o místo v druholigovém kádru.

Kouč Roman West může na startu přípravy počítat s obránci Jiřím Janoščinem a Milošem Vučičem. „Miloš je pravý obránce z Hradce Králové. V době covidu se zranil, a pak těžko naskakoval do rozjetého vlaku, když Hradec vyhrával. Jdou na něj ovšem dobré reference, navíc má za sebou přes sto ligových startů v Černé Hoře a zahrál si předkola Ligy mistrů i Evropské ligy,“ hlásí sportovní manažer Slezského FC Jaroslav Kolínek.

„Co se týče Jirky, je to zkušený borec, který hrál dlouho v Třinci, kde byl i kapitánem. Navíc je v ideálním fotbalovém věku, čekáme, že nám přinese hodnotu na levé straně. Změna prostředí i respekt k našim fanouškům mu mohou pomoci najít energii a chuť se tady dobře adaptovat,“ ví Kolínek.

V Městských sadech by se brzy mohl hlásit také krajní záložník Samuel Šigut. „Viděl jsem ho v zápase v Živanicích, kde na mě udělal velký dojem a ukázal, že je v něm obrovský potenciál. Zároveň ale víme, že nyní absolvuje testy v pražské Slavii, na kterých zřejmě uspěl. Uvidíme v průběhu následujících dní, každopádně o něj máme velký zájem,“ přiznává.

Dalším novicem, jenž bude mít šanci přesvědčit, je záložník Daniel Kováč. „Jde o středového hráče s kvalitou na míči a dobrou střelou. Nedělá mu problém levá či pravá noha ani hra hlavou. Potenciálem i dovednostmi velmi dobře hodnocený hráč, což jsem osobně viděl v Teplicích. Chtěli bych mu dát šanci. Bez ochoty vynaložit úsilí pro sebe, pro tým, pro fanoušky a pro město tady však nebude prostor pro žádného hráče,“ tvrdí Jaroslav Kolínek.

Šanci porvat se o místo v kádru bude mít i vytáhlý útočník Dušan Pinc z Plzně. „Prošel Příbramí či Táborskem. Je to důrazný, pracovitý a vnímavý útočník, který je ochotný jít do presinku. Potřebuje ale dávat branky. Chceme ho vidět, abychom měli zpětnou vazbu k doporučení, které jsme na něj dostali,“ vysvětluje.

„Všichni tito kluci, o kterých teď mluvíme, od nás dostanou příležitost se ukázat, ale nikdo nemá nic jistého. Chceme je vidět v akci a podle toho se rozhodneme, zda s nimi navážeme spolupráci, nebo nikoliv,“ zdůrazňuje Jaroslav Kolínek.

V hledáčku SFC je Hadaščok, s Hrabinou a Hnaníčkem se jedná 

Ten zároveň potvrdil, že o dalších jménech se jedná. „Pořád hledáme zkušeného útočníka. Komunikujeme s Vojtou Hadaščokem, ale jednání jsou stále otevřená. Zároveň sledujeme i zahraniční trh, protože ten český v tuto chvíli nenabízí hráče, který by nám v tomto směru mohl pomoci,“ říká.

Jednání ohledně setrvání v SFC probíhají také s obránci Matějem Hrabinou a Josefem Hnaníčkem. Naopak k návratu Bronislava Stáni, kterému vypršelo hostování v Třinci, zřejmě nedojde. „Jsme s ním v kontaktu, ale řešíme zejména jeho případné angažmá v jiném klubu,“ upřesňuje Kolínek.

Aktuální kádr Slezského FC Opava k 16. červnu 2021:

Brankáři (3): Tomáš Digaňa, Mikuláš Kubný, Kryštof Lasák. 

Obránci (8): Joss Didiba, Matěj Helebrand, Matěj Helešic, Jiří Janoščin, Adam Rychlý, Dalibor Večerka, Miloš Vučič, Jan Žídek. 

Záložníci (8): Denis Darmovzal, Adam Gorčica, Daniel Kováč, Bartosz Pikul, Jan Schaffartzik, Adam Ščudla, Christ Tiéhi, Nataniel Wybraniec. 

Útočníci (5): Lukáš Holík, Václav Juřena, Denis Kramář, Dušan Pinc, Dominik Smékal.


V jednání: Matěj Hrabina, Josef Hnaníček, Bronislav Stáňa. 

Odchody: David Březina (konec hostování), Tomáš Čvančara (konec hostování), René Dedič (konec smlouvy), Vilém Fendrich (konec smlouvy), Štěpán Harazim (přestup – Hradec Králové), Patrik Hellebrand (konec hostování), Lukáš Kania (konec hostování), Jiří Kulhánek (konec hostování), Karol Mondek (konec smlouvy), Aleš Nešický (konec hostování), Tomáš Rataj (hostování s opcí na přestup – Bodö/Glimt, Norsko), Jan Řezníček (konec smlouvy), Tomáš Smola (konec hostování), Vojtěch Šrom (konec smlouvy).