oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Díky, borci! Slezský FC se loučí s řadou hráčů

18.06.2021, autor Redakce
Opava – Někteří tady odehráli roky, jiní se tady rychle mihli. Někomu se dařilo více, jinému méně. Teď se ovšem loučí a za jejich odvedené služby se jim sluší poděkovat.

Vilém Fendrich (brankář) – 109 soutěžních utkání (41 čistých kont)

Třicetiletý gólman přišel do Slezského FC v létě roku 2016 a hned se stal brankářskou jedničkou týmu. S Opavou byl u památné pohárové jízdy, která skončila až ve finále. Nechyběl ani u následného postupu do nejvyšší soutěže. Opavskou bránu hájil ve 109 soutěžních utkáních a vychytal 41 nul!

„Na pětileté angažmá v Opavě budu vzpomínat jen v dobrém. Prožili jsme si cestu až do finále poháru, pak přišel postup do ligy a samotné tři sezony v nejvyšší soutěži. Na závěr působení v Opavě se mi tady navíc narodila dcerka. Poznal jsem tady fajn lidi a budu se sem vždy rád vracet,“ říká Vilém Fendrich s tím, že momentálně řeší působení v zahraničí.Vojtěch Šrom (brankář) – 49 soutěžních utkání (12 čistých kont)

Loučí se také brankář Vojtěch Šrom, který do Opavy přišel po konci bulharského angažmá ve Varně. Zkušený gólman, jenž si nejvyšší soutěž zachytal také v dresu ostravského Baníku, ve Slezském FC strávil čtyři sezony. K 30. červnu mu ovšem smlouva končí.

„Musím říct, že čtyři roky v Opavě byly jedny z nejhezčích v mém fotbalovém životě. Postup do první ligy je pro mě v kariéře asi nejvíc. Nebyly to pro mě sice první ligové zkušenosti, ale celý první rok po postupu byl super. Nejraději vzpomínám na diváky. Když mohli chodit na stadion, bylo to úžasné. A co dál? Vypadá to, že s fotbalem nejspíš skončím a budu se živit jako běžný pracující člověk,“ usmívá se Vojtěch Šrom.Jan Řezníček (záložník) – 58 soutěžních utkání (1 gól)

Opavská mise končí i pro záložníka Jana Řezníčka. Odchovanec pardubického fotbalu přišel do Městských sadů v létě roku 2018, v dresu Slezského FC si poprvé vyzkoušel atmosféru FORTUNA:LIGY. Celkem za opavský tým nastoupil do 58 soutěžních duelů a jednou se mu podařilo skórovat. Teď se tento středopolař loučí.

„Zažil jsem tady úplně nové věci. Byl jsem moc rád, že jsem mohl jít do ligy. Z toho pohledu je pozitivní, že jsme v ní vydrželi tři roky. Bylo to super, hlavně v první sezoně jsme sehráli perfektní zápasy. Jen mě mrzí, že teď kvůli koronaviru nemohli na stadion fanoušci, což byla velká škoda. Když pomineme fotbal, narodil se nám tady syn Nikolas, takže na Opavu nikdy nezapomeneme,“ přiznává Jan Řezníček.Karol Mondek (záložník) – 62 soutěžních utkání (3 góly)

Dvě prvoligové sezony si ve Slezském FC odkroutil slovenský záložník Karol Mondek. Rychlonohý fotbalista dorazil do slezské metropole v létě roku 2019 po dvou ročnících v polském klubu Raków Częstochowa. V opavském dresu si na nízké herní vytížení rozhodně nemohl stěžovat – během dvou sezon absolvoval 62 soutěžních zápasů.

„Angažmá v Opavě mi přineslo hodně zkušeností. Jen je blbé, že jsme kvůli covidu teď dlouho hráli bez diváků. Je mi líto, že to přišlo zrovna v době, kdy jsem hrál tady, kde jsou skvělí fanoušci. Rád na ně budu vzpomínat,“ říká Karol Mondek, který si v současné době hledá angažmá. „Něco se rýsuje, ale zatím čekám,“ upřesňuje.René Dedič (útočník) – 44 soutěžních utkání (8 gólů)

V Třinci jsme si vyhlédli urostlého slovenského útočníka Reného Dediče, který ve Slezském FC působil ve dvou sezonách. V té úvodní nastřílel ve 22 zápasech nejvyšší soutěže čtyři góly, v MOL Cupu přidal tři utkání a tři branky. V uplynulém ročníku se během 19 duelů prosadil jednou, od nové sezony bude působit jinde.

„Jsem moc rád, že jsem si mohl zahrát v klubu, který má tak výborné fanoušky. Těší mě, že jsem je stihl zažít ještě před koronavirovým obdobím, kdy mohly být tribuny plné, a ty v Opavě vždy byly. Děkuji SFC za všechno a do budoucna klubu přeji jen hodně úspěchů,“ vzkazuje sedmadvacetiletý fotbalista.Hráči, kterým 30. června 2021 vyprší hostování:

David Březina (obránce) – 11 utkání (1 gól)
Tomáš Čvančara (útočník) – 10 utkání
Patrik Hellebrand (záložník) – 17 utkání
Lukáš Kania (záložník) – 17 utkání (1 gól)
Jiří Kulhánek (záložník) – 16 utkání
Aleš Nešický (záložník) – 21 utkání (5 gólů)
Tomáš Smola (útočník) – 14 utkání (1 gól)

Slezský FC všem hráčům, kteří v klubu končí, děkuje za vzájemnou spolupráci a přeje jim hodně štěstí a zdaru do další kariéry i osobního života!