oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

SFC zahájil přípravu, dorazily i nové tváře. Kdo se připojí v týdnu?

21.06.2021, autor Redakce | FOTO: Eliška Žídková, sfc.cz
Opava – Fotbalisté Slezského FC se v pondělí poprvé sešli a zahájili společnou letní přípravu na nadcházející ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V kabině se hlásilo celkem 24 hráčů včetně několika noviců.

„Ráno jsme začali běžeckými a silovými testy. V úterý dopoledne na ně navážeme. Uděláme je znovu, abychom je zdvojili a mohli udělat si obrázek o hráčích. Někteří hráči přišli připraveni velmi dobře, někteří průměrně a někteří špatně,“ říká na úvod opavský trenér Roman West.

Ten nastínil i nejbližší program svého týmu. „Odpoledne bude vždycky herní technicko-taktický trénink zaměřený na práci s míčem. Mezitím budou mít kluci oběd, a pak večeři. Vždycky po dvou trénincích je čeká regenerace, na kterou musíme dbát, protože budeme hodně trénovat,“ upozorňuje.

„V takovém duchu pojedeme až do pátku, kdy dopoledne budou kondičně náročné – běžecké a silové – tréninky, odpoledne pak přijdou fotbalové tréninky. V sobotu to zakončíme zápasem s Púchovem, kdy by měl každý hráč dostat příležitost ukázat se v jednom poločase,“ doplňuje West, který na úvod přípravy přivítal i nové tváře.

„Zatím je tu Jiří Janoščin z Třince, který na testech vypadal dobře, a Miloš Vučič z Hradce Králové, který vypadá průměrně. Uvidíme, zda to na úterních testech potvrdí, nebo vyvrátí. Pak jsou tady další kluci na zkoušku jako Daniel Kováč a Matyáš Kubů. V úterý by měli dorazit Joss Didiba s Dušanem Pincem. Ve pátek se možná zapojí i Pepa Hnaníček. Postupně se nám to skládá dohromady,“ pokračuje kouč Slezského FC.

SFC hledá posily: Hoří nám hlavně kraje, ví West

Na jakých postech by rád posílil tým? „Potřebujeme levého a pravého beka, pravého záložníka a útočníka. Levá strana vypadá slušně, stopeři i střed hřiště, tedy trup mužstva tady je, plus i konkurence, ale kraje nám zatím hoří,“ přiznává.

„Každopádně čím dříve bude jasno, tím lépe. Potřebujeme hráče do sestavy na tyto posty a ti kluci nás musí přesvědčit strašně rychle, že na to mají. Pakliže ne, musíme hledat někde jinde, protože nás tlačí čas. Čím později to uděláme, tím méně času budeme mít na sehrání mužstva do prvních kol,“ konstatuje.

Fotogalerie z prvního tréninku »

Roman West bude dále spolupracovat s kondičním koučem Michalem Hamplem a trenérem brankářů Davidem Hamplem. Coby své asistenty si vybral Davida Baiera a Davida Mikulu. „Oba Davidy jsem si přivedl z devatenáctky, kde jsme spolu měli původně pracovat. Chtěl jsem tedy, abychom spolu pokračovali po třech týdnech i tady nahoře u áčka. Oba jsou ve své práci dobří. Je na ně spolehnutí, proto jsem chtěl, aby tady byli,“ vysvětluje.

„Všechno se tady děje od začátku. Říkal jsem to i hráčům. Je tady nový kádr, hodně hráčů odešlo, někteří jsou tady na zkoušku. Tvoříme nové mužstvo, novou partu a koneckonců hrajeme i novou soutěž, počínaje dneškem je vše jinak,“ dodává Roman West.

Jak jsme již avizovali dříve, v plánu je také soustředění v Polsku. „Máme něco zarezervováno v Polsku blízko Tych, se kterými sehrajeme generálku. Tam by to bylo optimální, ale musíme si ještě potvrdit, jestli je vše nachystáno, jak má. Po třech týdnech, kdy tady budeme od rána do večera trénovat, hlavně potřebujeme, aby byla na velmi dobré úrovni regenerace. Pokud se to potvrdí, vyrazíme,“ uzavírá nový kouč opavského celku.

Kádr Slezského FC při zahájení přípravy – 21. června 2021

Brankáři (3): Tomáš Digaňa, Mikuláš Kubný, Kryštof Lasák.

Obránci (8): Matěj Helebrand, Matěj Helešic, Jiří Janoščin, Jan Kadlec, Adam Rychlý, Dalibor Večerka, Miloš Vučič, Jan Žídek (zranění).

Záložníci (8): Denis Darmovzal, Adam Gorčica, Daniel Kováč, Bartosz Pikul (rekonvalescence), Jan Schaffartzik, Adam Ščudla, Christ Tiéhi, Nataniel Wybraniec.

Útočníci (5): Lukáš Holík, Václav Juřena, Denis Kramář, Matyáš Kubů, Dominik Smékal.


V týdnu se připojí: Joss Didiba (obránce), Dušan Pinc (útočník) a Samuel Šigut (záložník).