oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

V sobotu se Slezský FC střetne s Ústím nad Labem

24.05.2013, autor Redakce
V posledním domácím utkání této sezóny přivítá Slezský FC soupeře z Ústí nad Labem. Utkání začíná v sobotu 25. května v 18 hodin.

První vzájemné střetnutí mezi těmito celky skončilo bez branek, a to i díky Volkově neproměněnému pokutovému kopu, který vybojoval současný opavský hráč Marián Štrbák, jenž na podzim v Ústí nad Labem působil.

Počátky fotbalu ve městě ze severozápadu Čech se datují do roku 1927. V padesátých letech minulého století klub dvakrát krátce nahlédl do nejvyšší soutěže, poté následovalo několik desetiletí působení v nižších soutěžích. V polovině devadesátých let postoupilo Ústí nad Labem do druhé nejvyšší soutěže, ale klub potkaly finanční problémy a v roce 1998 došlo ke sloučení s Všebořicemi.

Ústí nad Labem roku 2004 postoupilo do druhé ligy, v níž se usadilo. V roce 2010 si klub vybojoval postup do Gambrinus ligy, kde strávil pouze rok, který kvůli nevyhovujícímu stadionu prožil v teplickém exilu. Okamžitému návratu mezi elitu zabránila změna regulí, klub by neobdržel prvoligovou licenci. Ústí nad Labem tak pokračuje v druhé nejvyšší soutěži a na jaře 2013 byla zahájena dlouho očekávaná rekonstrukce stadionu.

Úspěšný trenér Svatopluk Habanec na začátku tohoto ročníku odešel do prvoligového Slovácka. Na lavičce jej nahradil bývalý reprezentant Přemysl Bičovský. Tento 52letý trenér má za sebou působení například v Mostě, Blšanech, Ružomberoku nebo Čáslavi.

V kádru Ústí nad Labem nalezneme celou řadu zkušených hráčů. Branku stráží spolehlivý Radim Novák, před nímž nastupuje mnoho fotbalistů se zkušenostmi s působením v nedalekých Teplicích. Kapitánem týmu je Jan Martykán, jenž se do klubu vrátil po angažmá ve Slovácku a nyní je zpět ve hře po návratu ze zranění. Do utkání v Opavě naopak nebude moci zasáhnout obránce Michal Zeman, který si odpykává trest za vyloučení.

Web soupeře: www.fkusti.cz