oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

West před duelem ve Velkém Meziříčí: Soupeř se na nás bude chtít vytáhnout

13.09.2021, autor Redakce
Opava – Fotbalisty Slezského FC čeká v úterý 14. září od 16.30 hodin utkání 2. kola MOL Cupu na půdě Velkého Meziříčí.

Opavský tým se na pohárový zápas naladil pátečním vítězstvím v Jihlavě. V sestavě SFC přesto budou změny. „Nějaké změny uděláme, ale nebude jich mnoho. Sestavu chceme spíš konsolidovat, protože v poslední době se hodně měnila. Všichni hráči jsou zdraví, takže bychom ji rádi ustálili. Hrajeme tři dny po Jihlavě a tři před sobotním zápasem s Táborskem, takže není problém, aby většina hráčů odehrála celý zápas,“ vysvětluje Roman West.

„Zároveň ale chceme dát prostor i těm hráčům, kteří tolik nehrávají. Víceméně bychom to mohli pojmout stejně jako v prvním kole poháru s Bohumínem. Zkrátka nějak to namixovat,“ pokračuje trenér Slezského FC.

Co řekl na adresu soupeře z Velkého Meziříčí, které momentálně v MSFL okupuje 12. příčku tabulky? „Velké Meziříčí znám ze třetí ligy, když jsem loni trénoval Hlučín. Zvlášť v domácím prostředí je to hodně nepříjemný protivník. Navíc přijedeme jako ještě nedávno ligová Opava, takže asi můžeme čekat vysokou návštěvu i hlad domácích, kteří se na nás budou chtít vytáhnout,“ tuší.

Oba celky dobře vědí, o co hrají. Vítěz úterního duelu se může těšit na konfrontaci s Mladou Boleslaví. „V první řadě je ale potřeba zvládnout utkání, které nebude jednoduché. Minule jsme hráli proti diviznímu soupeři, navíc doma, takže to vyznělo hodně jednoznačně. Teď nás čeká úplně jiný zápas,“ uvědomuje si opavský kouč.

„Jedeme ven a čeká nás soupeř o stupeň výš ze třetí ligy. Utkání potřebujeme zvládnout už jen pro to, abychom přenesli pozitivní vítěznou atmosféru ze zápasu s Jihlavou a nedostali jsme se do zbytečných problémů. Abych řekl pravdu, Mladá Boleslav mě v tuto chvíli nezajímá,“ dodává Roman West.

Úterní duel ve Velkém Meziříčí startuje v 16.30 hodin, průběh utkání lze sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies