oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Opava uvidí souboj o první místo: Čeští mladíci vyzvou Dánskem

11.10.2021, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Reprezentační výběr do 19 let už má jistý postup do elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy 2022. Po výhře nad Kazachstánem zvítězili čeští mladíci i nad Severním Irskem v poměru 2:0, druhý gól navíc vstřelil opavský odchovanec Dalibor Večerka. Teď se fotbalový nároďák popere o první místo v úterním duelu s Dánskem, který hostí Městské sady.

„Jsem rád za kluky, protože po výhře nad Kazachstánem jsme byli trochu smutní. Nebyli jsme vůbec spokojení, protože se nám to nepodařilo zvládnout zajímavějším výkonem a většími emocemi. Teď jsem u kluků viděl obrovské odhodlání a emoce. Bylo to velice náročné utkání a kluci ho zvládli,“ říká serveru fotbal.cz kouč reprezentační devatenáctky David Holoubek.

„Hráči zaslouží velké poděkování za to, jakým způsobem reprezentují naši republiku. Nebyl to snadný postup, dát pět gólů není jednoduché. Cítím z kluků, že mají obrovskou vůli něčeho dosáhnout a strašně hezky se nám s nimi pracuje. Je to jejich vítězství, my jsme je sem v podstatě jen přivezli. Je to poděkování trenérům, kteří je vedou ve svých klubech, protože ti je mají v péči každý den,“ dodává Holoubek.

V úterý 12. října od 15 hodin se tak na Městském stadionu v Opavě čeští reprezentanti do 19 let v přímém souboji první místo střetnou s dosud neporaženým Dánskem. Vstup na utkání je zdarma, přijďte na stadion podpořit naděje českého fotbalu!

Žádáme diváky, aby využili zejména místa na hlavní tribuně A. Otevřeny budou vstupy od ulice U Opavice i vstup ze strany od fanshopu.


Co je potřeba ke vstupu na stadion?

Jak už jste zvyklí z domácích utkání, nadále zůstává v platnosti, že všichni diváci s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku musí mít po dobu pobytu na Městském stadionu nasazený respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95) a před vstupem do areálu stadionu se budou prokazovat dokladem o bezinfekčnosti. Tím může být:

  • negativní PCR test (ne starší než 7 dní)
  • antigenní test (ne starší než 72 hodin)
  • certifikát o dokončeném očkování (nejdříve 14 dnů po aplikaci poslední dávky)
  • potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 (ne starší než 180 dnů)

Tabulka kvalifikační skupiny 13

1. Dánsko 2 2 0 0 7:2 6
2. Česko 2 2 0 0 5:0 6
3. Severní Irsko 2 0 0 0 0:4 0
4. Kazachstán 2 0 0 0 2:8 0


Závěrečný program základní fáze kvalifikace ME U19 2022

  • 12. 10. 2021, 15:00, Opava: Dánsko – Česko
  • 12. 10. 2021, 15:00, Ostrava-Bazaly: Kazachstán – Severní Irsko


Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies