Reprezentace do 19 let remizovala s Dánskem, ve skupině končí druhá

12. 10. 2021
Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Opava – Fotbalisté národního týmu do 19 let na závěr základní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy na Městském stadionu v Opavě remizovali s Dánskem 1:1, což znamená, že ve skupině končí druzí.

Po bezbrankové první půli šli do vedení Dánové, kteří se úvodní branky dočkali na startu druhého poločasu. Do míče se opřel Martinsen a parádní střelou poslal balon přesně do horního růžku brány.

Čeští mladíci po inkasované brance ožili a přidali na ofenzivní aktivitě. Odměněni za to byli po hodině hry, kdy se po rohu Samka k odraženému míči dostal Hadaš a pohotovou střelou srovnal na 1:1.

„Strašně nás mrzí, že jsme nevyhráli, protože brankových příležitostí jsme měli dost. Dánové měli velkou individuální kvalitu, ale popasovali jsme se s tím velmi dobře a eliminovali jsme to,“ těší kouče reprezentační devatenáctky Davida Holoubka.

„Sedm bodů je skvělých, neprohráli jsme. Velké poděkování zaslouží i fanoušci, kteří na naše zápasy přišli a podporovali nás. Stejné poděkování zaslouží i celý realizační tým a všichni hráči. Otázkou je, do kterého koše půjdeme před elitní fází,“ dodává Holoubek.

Dánsko U19 – Česko U19 1:1 (0:0)

Branky: 67. Hadaš – 50. Martinsen.
Rozhodčí: Fesnic – Cerei (oba Rumunsko), Morina (Kosovo).
ŽK: Jensen, Larsen (oba Dánsko).
Diváci: 680.

Dánsko: T. H. Jakobsen – Friedrich, Hey, Jensen, Madsen – Haarbo (72. Andersen), Chukwuani (89. Brix), Larsen – Rasmussen (72. Winther), Höjlund (78. Biereth), Martinsen (72. Lind). Trenér: Lars Knudsen.

Česko: Kinský – Hadaš, Vydra, Večerka, Stropsa – Samek, Jambor – Višinský (84. Černák), Drozd (72. Mašek), Šíp (72. Uriča) – Stránský. Trenér: David Holoubek.