oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Duel exligistů Na Litavce: Slezský FC se představí v Příbrami

15.10.2021, autor Redakce
Opava – Po reprezentační pauze se jde znovu do akce. Fotbalisté Slezského FC se v sobotu 16. října od 15.30 hodin představí na půdě Příbrami.

Opavský tým vyrazil směr Příbram už v pátek bez dvojice vykartovaných hráčů – je jasné, že Na Litavce nezasáhnou do hry obránce a kapitán Slezanů Josef Hnaníček společně s Adamem Rychlým, kteří si odpykávají stopku poté, co nasbírali čtyři žluté karty.

„K dispozici máme trochu okleštěnou sestavu, protože zdravotní problémy má i Jirka Janoščín. Každopádně šanci dostanou další hráči, kteří budou mít možnost se ukázat a potvrdit, že na to mají. V Příbrami to bude jejich velká příležitost,“ říká kouč Slezského FC Roman West.

Se středočeským soupeřem se opavský celek ještě nedávno potkával v zápasech nejvyšší soutěže. „Příbram má v kádru plno bývalých ligových hráčů, takže to bude nepříjemný a náročný soupeř. Na druhou stranu se jí doma moc nedaří. Jedeme tam tedy se sebevědomím a touhou uspět. Poslední venkovní zápasy se nám povedly, takže věřím, že naše úspěšná venkovní série bude pokračovat,“ přeje si Roman West.

Co řekl na adresu soupeře? „Příbramští přepínají rozestavení – doma a venku hrají jinak – na to musíme být nachystaní. I když momentálně hrají níž, kvalita tam v hráčích jako jsou Pilík, Zorvan, Voltr nebo Dedič určitě je, takže musíme být obezřetní,“ nabádá opavský trenér.

Jak se tým pod jeho vedením připravoval přes reprezentační pauzu? „Podobně jako tu minulou. Kluci v minulém týdnu trénovali dvoufázově. O víkendu měli volno, aby si trochu fyzicky i psychicky odpočinuli. Tento týden už jsme pokračovali v klasickém předzápasovém režimu,“ vysvětluje ambiciózní kouč.

Ten měl možnost sledovat reprezentační devatenáctku, která v Opavě sehrála v rámci základní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy dvě utkání. V akci tak viděl i Dalibora Večerku, jenž aktuálně hostuje v pražské Spartě. „Byly to celkem solidní zápasy. Řekl bych, že Večisovi se to vydařilo. Pro něj je důležité, že hrál ve všech třech utkáních, protože na Spartě zatím nehrál. Navíc dal gól, což je pro něj pozitivní. Myslím, že se mu to hodně povedlo,“ dodává Roman West.

Sobotní utkání na příbramském stadionu Na Litavce startuje v 15.30 hodin. Jeho průběh můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu na serveru Onlajny.com.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies