oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 22.1., příp.
SFC Opava 
10:00
 Hlučín

SFC vyzve Zbrojovku. Věřím, že navážeme na dobré výkony, říká West

26.11.2021, autor Redakce | FOTO: fczbrno.cz
Opava – Poslední domácí duel v letošním roce mají před sebou fotbalisté Slezského FC. Na svém stadionu si to v sobotu 27. listopadu od 13.30 hodin ve šlágru kola rozdají s brněnskou Zbrojovkou.

Ve středu Slezané zvítězili na půdě Varnsdorfu, kde nechyběl ani trenér Roman West. Kvůli karetnímu trestu ale utkání sledoval jen z tribuny. „Bylo to nepříjemné, protože jsem nemohl aktivně zasáhnout do týmu. Byl jsem daleko na tribuně, takže jsme všechno řešili zprostředkovaně. Nechtěl bych to znovu zažít, ale naštěstí jsme zápas zvládli. Realizační tým si s tím dobře poradil,“ chválí Roman West kolegy ze svého trenérského štábu.

Teď má Slezský FC před sebou poslední mistrovský zápas v kalendářním roce 2021 – změří síly se Zbrojovkou Brno. „Je to prestižní zápas, na druhou stranu jde o tři body tak jako v každém jiném utkání v sezoně. V úvodu sezony jsme měli po šesti kolech jedinou výhru a pět bodů. Nevypadalo vůbec dobře,“ vrací se k nepřesvědčivému začátku.

„Teď ale máme o dvacet bodů víc a pokud bychom to s Brnem zvládli vítězně, bylo by to zajímavé. Můžeme se dostat na druhé či třetí místo, nebo na tyto pozice budeme mít na jaře pouze minimální odstup. To by nám dalo velkou šanci hrát o barážovou pozici,“ pokračuje opavský trenér.

V sobotu do Slezska dorazí brněnská Zbrojovka, dosavadní lídr soutěže, v jejímž kádru nalezneme i ex-opavské hráče Matěje Hrabinu, Jiřího Texla a Pavla Zavadila. „Výsledkově to zatím zvládají velmi dobře, jsou odskočení. Už na podzim jsme tam ale sehráli výborné utkání. Vedli jsme a měli jsme přidat další branky, abychom zápas dotáhli k vítězství. Nakonec jsme utkání ztratili, ale pevně věřím, že v sobotu se to otočí,“ usmívá se West.

Jak to vypadá s aktuálním zdravotním stavem opavských hráčů? „Obecně se to zlepšuje. Jen z toho vypadl Denis Darmovzal, který onemocněl. Na druhou stranu se nám uzdravuje Adam Rychlý, který by měl být k dispozici,“ informuje kouč Slezského FC.

Počítat nebude moci s vykartovaným Matějem Helebrandem. „A to jsme měli ohrožené i další hráče jako Celbu, Digaňu, Holíka nebo Kramáře. Je to pro nás jistá komplikace, ale mužstvo ukazuje, že ať už hraje ten, nebo onen, dokáže si s tím poradit. Poslední zápasy jsme zvládli v různých sestavách a všichni podali dobrý výkon. Věřím, že to bude platit i pro sobotní utkání s Brnem,“ přeje si Roman West.

Sobotní duel startuje ve 13.30 hodin, jeho průběh můžete sledovat prostřednictvím streamu na sázkové kanceláři Fortuna či textového on-line přenosu.


Kapacita omezena na 1 000 osob: Na duel s Brnem půjdou jen permanentkáři

Vláda České republiky schválila vyhlášení nouzového stavu a současně omezila kapacitu sportovních utkání na 1000 osob.

Z této kvóty je potřeba odečíst počet osob nutných pro organizaci utkání, klubových partnerů a VIP hostů včetně zástupců hostujícího klubu. Fanouškům Zbrojovky klub uvolní 5 % z aktuální povolené kapacity stadionu. V případě Slezského FC to znamená, že na utkání budou vpuštěni pouze majitelé permanentních vstupenek, kteří splňují níže uvedené podmínky bezinfekčnosti.

„Uvědomujeme si, že ne všichni naši permanentkáři tyto podmínky splňují. V tom případě může majitel permanentní vstupenky poskytnout svou permanentku další osobě, která podmínky bezinfekčnosti splňuje,“ vysvětluje technický ředitel Slezského FC Jaroslav Rovňan.

Slezský FC zároveň čeká na zpřesnění podrobností ze strany Ligové fotbalové asociace, řídícího orgánu soutěže. Na základě dalších informací pak může dojít k úpravám v oblasti organizace utkání.


Kontrola bezinfekčnosti

Pro vstup do areálu Městského stadionu je potřeba se kromě platné vstupenky či permanentky prokázat jedním z těchto dokumentů v tištěné (doporučujeme) či elektronické podobě (např. aplikace Tečka): na utkání je potřeba mít u sebe jeden z těchto dokumentů v tištěné či elektronické podobě (aplikace Tečka):

 • Potvrzení o provedeném očkování proti COVID-19 (minimálně 14 dní od dokončeného očkovacího schématu)
 • Potvrzení o prodělané nemoci COVID-19 v uplynulých 180 dnech
 • Negativní výsledek PCR testu (ne starší než 72 hodin) – tím se mohou prokázat:
 • Osoby, které nemohou být ze zdravotních důvodů očkovány (tento fakt musí doložit potvrzením od lékaře či zápisem v registru ISIN).
 • Osoby, které aktuálně procházejí očkovacím režimem (konkrétně se jedná o tyto situace):
  a) od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu neuplynula doba 14 dnů, nebo
  b) v případě dvoudávkového schématu jí dosud nebyla podána druhá dávka očkovací látky a od aplikace první dávky očkovací látky neuplynula maximální doba stanovená pro aplikaci druhé dávky očkovací látky, nebo
  c) od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu neuplynula doba 14 dnů.“
 • Mládež ve věku 12-18 let

Výjimku z výše uvedeného mají děti do 12 let, které neprokazují bezinfekčnost.

Městský stadion otevře své brány hodinu před výkopem utkání, tedy ve 12.30 hodin. „Vzhledem k důkladné kontrole výše uvedených dokumentů mohou vznikat fronty, proto žádáme fanoušky, aby na Městský stadion dorazili s dostatečným časovým předstihem,“ avizuje Rovňan.


Noste respirátor

Po celou dobu pobytu na Městském stadionu v Opavě je nutné mít přes ústa a nos nasazen výhradně respirátor, a to minimálně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu. Dále na diváky apelujeme, aby dodržovali veškerá platná protiepidemická opatření.