oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Pocta pro Romana Westa! Opavský kouč vyhlášen trenérem měsíce

03.12.2021, autor Redakce
Opava – Kouč fotbalistů Slezského FC Roman West byl vyhlášen nejlepším trenérem ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE za uplynulý měsíc.

Opavské mužstvo pod vedením Romana Westa a jeho kolegů z realizačního týmu v listopadu neztratilo ani bod. Navázalo na šestigólovou kanonádu proti Žižkovu z konce října a ze tří utkání vytěžilo maximální počet devíti bodů. Slezané si postupně poradili s rezervou pražské Sparty v poměru 2:0, a pak zvítězili ve dvou venkovních duelech v řadě – na půdě Ústí nad Labem (2:0) a ve Varnsdorfu (3:0).

„Je to práce celého mužstva – hráčů i realizačního týmu. I když jsme na začátku sezony sehráli solidní zápasy, body nebyly. Po prvních šesti kolech jsme měli jedinou výhru, přitom jsme pracovali pořád stejně. Teď máme společně se čtyřmi mistráky a jedním přípravným zápasem pět výher v řadě. Všechno nám funguje a začíná nám to přinášet ovoce,“ těší opavského trenéra Romana Westa.

„Pochvala patří všem hráčům, kteří pracují výborně kondičně. Funguje nám vysoký pressing, i repressing po ztrátě míče. Právě v tomhle jsme naše soupeře v posledních zápasech přehrávali. Dobře se doplňujeme i v realizačním týmu. Každý přichází s nějakými podněty a připomínkami, jsme schopni si vyjít vstříc, což se nyní projevuje. Poděkování patří hráčům, realizačnímu týmu a dalším lidem. Toto ocenění je zásluhou všech,“ pokračuje.

„V přípravě jsme hodně tvrdě pracovali a dnes se projevuje, že to byla správná cesta. Postupně jdeme nahoru, ale chtělo to čas i trpělivost, kterou ne všichni měli. Mužstvo se muselo sehrát, musely si sednout vztahy. Nakonec se ukazuje, že jdeme správným směrem,“ dodává Roman West.

Na toto ocenění už opavský trenér v minulosti dosáhl. Koučem měsíce se stal spolu se svým tehdejším trenérským kolegou Ivanem Kopeckým za duben roku 2017, kdy společně vedli ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE Vítkovice.

 
×
Dnes v 10:15 |
SK Sigma Olomouc B
Slezský FC Opava