oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

Memoriál Vlastislava Marečka: U16 těsně padla s Plzní

17.01.2022, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava - V neděli se na umělé trávě v Kylešovicích sehrálo utkání tradičního Memoriálu Vlastislava Marečka, ve kterém naše dorostenecká kategorie U16 přivítala stejné starý výběr FC Viktoria Plzeň.

Do prvního utkání v rámci zimní přípravy nastoupili v neděli dorostenci z kategorie U16. V rámci Memoriálu Vlastislava Marečka přivítali v Opavě tým Plzně.

Utkání mělo náboj již od první minuty a v 8. minutě je poslal do vedení Pecník. Hosté ovšem rychle vyrovnali, když se ve 12. minutě dokázal prosadit Honomichl a do poločasu stihli utkání otočit ve svůj prospěch, jelikož se v 35. minutě prosadil Duulík.„Utkání splnilo vše, co jsme od něj očekávali. Na klucích byla vidět obrovská snaha, nicméně na můj vkus, zejména v prvním poločase, byla k vidění spousta jednoduchých ztrát, ze kterých pramenily gólové šance na obou stranách,“ uvedl trenér Opavy František Metelka.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Plzeň, která dokázala přidat zkraje druhého dějství další dva góly a vytvořila si tak až třígólový náskok. Opava se nicméně nepoložila a dokázala vyrovnat, když se mezi 60. a 75. minutou zapsal třikrát mezi střelce Jakub Pecník. „Kluky musím pochválit za přístup. Chtěl bych vyzvednout, že ačkoli prohrávali už 1:4, přesto se jim podařilo vyrovnat. Sice jsme nakonec prohráli, což nás netěší, stejně jako pět inkasovaných branek, ale to, že jsme dokázali dotáhnout takový náskok soupeře je něco, čeho si vážíme a budeme na tom chtít stavět. Pevně ale věřím, že hráči se poučí z chyb a budou se chtít i nadále zlepšovat,“ podotkl František Metelka.

V dresu SFC v utkání zazářil čtyřgólový Jakub Pecník. „Výkon Kuby dnes musím vyzdvihnout. Odehrál velmi povedené utkání,“ uvedl Metelka.

Slezský FC Opava – Viktoria Plzeň 4:5 (1:2)

Branky: 8., 60., 63. a 75. Pecník – 12. Honomichl, 35. Dulík, 50. Chalupa, 54. Klimeš, 80. Šlegel

Opava: Kadlec, Galík, Jaroš, Pecník, Dědík, Baar, Vladař, Hendrich, Winkler, Tomíček, Kubát, Breksa, Endrych, Hendrych, Hejhal, Chung, Zacpal, Blahut, Maitner, Višňa, Patzik. Trenér: František Metelka.