U16 přivezla z Jihlavy bod, U18 po dobrém výkonu prohrála

2. 5. 2022

Opava – Na rozdíl od kategorií U19 a U17, které se představily o víkendu na domácí půdě, zajížděly kategorie U18 a U16 k těžkému utkání do Jihlavy, kde je čekaly zápasy s domácími výběry, které patří k nejlepším týmům moravskoslezské dorostenecké ligy.

FK Vysočina Jihlava U18 – Slezský FC Opava U18 2:0 (2:0)

Branky:Homola, Šancl (Jihlava)
Jihlava:Janota, Farka, Homola, Krejčí, Haala, Trojan (62. Chytrý), Miška, Jiroušek (85. Panský), Křehlík, Šancl (88. Smejkal), Och
Opava: Thimel, Kaluža (85. Sotorník), Murín, Věntus, Grulich, Kokeš, Boček, Montag (64. Hluchník), Zavadil, Skront, (76. Kavan), Sochor

„V dnešním zápase jsme narazili na nejlepší tým naší soutěže. Jihlava má ze všech týmu jednoznačně nejvíce vstřelených a naopak nejméně obdržených branek. Věděli jsme, že nás nebude čekat nic jednoduchého a to se také potvrdilo. Již první poločas snesl velmi přísné měřítko. Hrálo se ve vysokém tempu a s velikým nasazením na obou stranách. Větší kvalitu na míči a jednoznačně více šancí ale měla Jihlava. Po našich dvou chybách vedla 2:0 a to mohla ještě více branek přidat, kdyby měla více klidu v zakončení. My jsme nebyli schopni udržet míč vepředu. Bylo tam hodně nevynucených chyb a musím říct, že na můj vkus až moc alibistických odehrání míče. Nebyli jsme dobře organizování a celkově ve své kůži. Ve druhém poločase ovšem přišlo velké zlepšení. Hráli jsme v bloku, dobře se posouvali, zajišťovali a spolupracovali. Byli jsme vyrovnaným soupeřem. Přežili jsme navíc dvě velké šance soupeře a v posledních deseti minutách jsme si vytvořili tlak, kdy jsme mohli dát z několika standartek kontaktní gól. Bohužel se tak nestalo a my prohráli 2:0. Škoda prvního poločasu a nevynucených chyb, zhodnotil utkání trenér U18 David Drexler.

FK Vysočina Jihlava U16 – Slezský FC Opava U16 2:2 (0:1)

Branky:Záruba, Maňásek – Vladař, vlastní Puzrla
ŽK:Raitmajer – Galík

Jihlava:Holan, Dolejší, Raitmajer (67. Šerý), Hudák (80. Pátek), Klouček, Matoušek (74. Maňásek), Zimmermann (46. Pivnička), Staněk (64. Udržal), Záruba, Puzrla (74. Záviška), Veselý
Opava:Kašný, Dědík, Blahut, Galík, Andrle, Hendrych, Hejhal, Endrych, Tomíček (61. Hendrych), Vladač, Baar

„Utkání s Jihlavou, která je lídrem tabulky, vzbuzovalo respekt. A to nejen postavením Jihlavy v tabulce, ale především jejich skóre, které je těžko uvěřitelných 135:25! Z hlediska výsledků je určitě škoda dostat gól v nastavené po dohrané standartce, ale to jsou přesně ty momenty, které fotbal přináší. Věřím, že se z toho poučíme a již se to nebude opakovat. Z pohledu výkonu kluci splnili vše, co jsme chtěli a určitě zaslouží pochvalu. Ročník 2006 disponuje řadou mladých, talentovaných hráčů. Hráči jako Vladař, Endrych, Baar, Hendrych, Kryštof nebo Hejhal jsou nositeli kvality a musíme se bavit o jejich budoucnosti," uvedl trenér U16 František Metelka.