oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Slezský čeká duel se sestupem ohroženým Ústím

10.05.2022, autor Redakce
Opava – Opavští fotbalisté si z domácího stadionu v jarní části udělali nedobytnou tvrz. Díky téměř stoprocentní domácí bilanci a pravidelnému bodovému zisku z venkovních hřišť se opavští fotbalisté stále přibližují barážovým příčkám. V případě výhry nad Ústím, v kombinaci s dalšími příznivými výsledky si již ve středu mohou zajistit účast v baráži.

Opava v jarní části sezony těží zejména ze své domácí neporazitelnosti, kde je téměř stoprocentní. V domácím prostředí ztratila pouze s Příbramí, se kterou remizovala 1:1. V posledním domácím utkání si poradila s dobře hrajícím Varnsdorfem po brankách Pikula, Darmovzala a Helešice 3:1. Naposledy pak Slezané zamířili na Letnou, kde se utkali se sparťanskou rezervou. V zápase, který byl v boji o baráž velice důležitý, dokázali po brankách Didiby a Darmovzala zvítězit 1:2.

V průběhu celé sezóny táhne opavský tým zejména Matěj Helešic, který má na svém kontě již devět branek. Pozadu nezůstává ani Denis Darmovzal, který má na kontě již sedm přesných zásahů.

Ústečtí mají aktuálně úplně odlišné starosti. Ústí nad Labem se nachází na 15. místě ligové tabulky a ztrácí pět bodů na 14. místo, které by jim zajistilo setrvání ve druhé nejvyšší soutěži. V minulých týdnech tak ústecká Arma sáhla k výměně trenérského štábu, když odvolala trenérské a bratrské duo Davida a Lukáše Jarolímových z pozice hlavního trenéra a asistenta trenéra. Jejich místo převzali zkušený ligový trenér Martin Hašek s jeho asistentem Dušanem Tesaříkem. Armu trápí zejména střílení branek, když s pouhými 23 brankami jsou společně s Chrudimí, v tomto ohledu, vůbec nejhoršími týmy v lize. Gólově táhne ústecké sedmigólový Ladislav Krobot.

Pikantní utkání to bude také pro opavského Michala Bílka, který v zimní přestávce do Opavy přestoupil právě z Ústí nad Labem, kde byl i kapitánem. Ústecký tým se v zimní přestávce snažil své mužstvo do bojů o záchranu usilovně posílit a přivedl dohromady hned čtveřici hráčů s ligovými zkušenosmi. Konkrétně z Teplic, Pardubic a pražské Sparty. Oba týmy se již spolu utkali v podzimní části sezony, kdy opavští v Ústí nad Labem zvítězili po brankách Pikula a Holíka 2:0

Ústí navíc musí v Opavě bezpodmínečně vyhrát, jinak jej čeká sestup z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Odvetné utkání na stadionu v Městských sadech je naplánováno na středu 11. května 2022 od 17:00.

Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal.