oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

V posledním kole o baráž. Slezský potřebuje z Vlašimi alespoň bod

13.05.2022, autor Redakce
Opava – Fotbalová Opava zažívá fantastické jaro, během kterého se vydrápala až na druhé místo zajišťující baráž. V posledním kole opavští zajíždějí do Vlašimi, kde si to s domácími fotbalisty rozdají o postup do baráže. Výkop utkání je naplánován na sobotu 4. května od 17:30.

V posledním venkovním utkání si opavští vyšlápli na Spartu „B“, kterou v jejím svatostánku porazili 2:1. Skóre otevřel Joss Didiba ve 30. minutě. Po změně stran sice vyrovnal střídající Kozák. Výhru Opavě ale zajistil nádhernou střelou ze střední vzdálenosti Denis Darmovzal, pro kterého to tak byla již sedmá trefa v sezoně. Ve středu se pak hráči Slezského naposledy představili na domácím stadion, když se utkali s ústeckou Armou. Ústí v předposledním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odvracelo jistotu sestupu do ČFL. I přes vynikající výkon brankáře Němce však Opavě podlehli 2:0 po brankách Kopečného s Šigutem. Opavští tímto zápasem natáhli svou sérii bez porážky již na dvanáct zápasů s bilancí sedmi výher a pěti remíz. Po zápase s Ústím se Opava navíc vyšvihla na 2. místo a ve Vlašimi jí stačí bod k jistotě postupu do baráže. V případě porážky by opavští museli spoléhat na pomoc Žižkova, který hraje s Líšní.

„Celou dobu jsem tady snil, abychom jeli ve 30. kole do Vlašimi hrát o baráž. Po 6. kole, kdy jsme byli na 13. místě, se to zdálo jako pohádka. Dneska je to realita a my tam jedeme vyhrát. Na remízu se snad ani hrát nedá, a když tam dáme gól a půjdeme do vedení, tak to pro nás začne být zajímavé,“ řekl po zápase s Ústím nad Labem Roman West.

Družina Martina Hyského se nachází aktuálně na 3. místě ligové tabulky, se ztrátou jednoho jediného bodu na Opavu a náskokem dalšího bodu na Líšeň. Vlašim na jaře ztratila body zejména ve venkovních zápasech, kdy prohrála s Chrudimí, Prostějovem a Příbramí a remizovala s Vyškovem a na Dukle. Doma jsou však kromě zápasu s Brnem a remízy se Spartou „B“ stoprocentní. Klub, který spolupracuje se Slavií Praha na výchově talentů, se tak může dostat i do barážových zápasů. Pro jejich zajištění potřebuje vyhrát. Jinak jejich osud závisí na výsledku Líšně.

Střelecky je na tom Vlašim velmi dobře, když dokázala nastřílet již 58 branek, přičemž ji táhnul zejména Denis Alijagič s 11 brankami. Ten však v zimní přestávce zamířil do SK Slavia Praha a Vlašimi tak na jaře již nepomohl. Po jeho odchodu se střelecké taktovky ujala dvojce Suchan (9 branek) a Zlatohlávek (8 branek). Skvěle je doplňuje také Rigo se 7 zásahy.

V zimní přestávce tým opustili zejména Višinský s Alijagičem, kteří jsou aktuálně na hostování v Liberci. Další citelnou ztrátou pak byl odchod Filipa Blechy. Tým však doplnil Jurásek nebo Prepsl. Všechny přesuny hráčů se pak uskutečnily zejména na lince Vlašim - Slavia.

Slezský na podzim na Vlašim narazil hned v prvním kole aktuálního ročníku. Po svém návratu do druhé ligy Opava na domácím stadionu remizovala s Vlašimí 3:3 po brankách Helešice, Rychlého a Darmovzala.

„Domácí utkání proti Vlašimi bylo plné šancí, gólů a zvratů. Hrál se otevřený fotbal nahoru-dolů, který se musel líbit. Konečná remíza 3:3 asi odpovídala dění na hřišti. Počítám, že ve Vlašimi to nebude jiné. Domácí se budou chtít prosadit jejich velmi dobrou kombinační hrou. My na to budeme reagovat vysokým pressingem. Po zapase se uvidí, který styl hry bude úspěšnější," dodal Roman West.

Utkání 30. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, které rozhodne o složení baráže se odehraje v sobotu 14. května 2022 od 17:30 na stadionu v Kollárově ulici ve Vlašimi.