Devatenáctka zvítězila v Hradci

24. 5. 2022

Opava – Po domácím utkání se Zlínem, se ligové dorosty vydaly k poslednímu venkovnímu utkání této sezóny, které sehrály v Hradci Králové. Devatenáctka dokázala navázat na povedené výsledky z posledních kol a zvítězit 0:1, mladší U17 pak padla v poměru 5:2. Nyní již na naše hráče čeká poslední ligové utkání, ve kterém v sobotu přivítají Baník Ostrava.

FC Hradec Králové U19 – Slezský FC Opava U19 0:1 (0:0)

Branky: Blatný (Opava)
ŽK:Schmoranz (Hrade Králové) – Šeba, Blatný, Němec (Opava)
Hradec Králové:Vlk, KonenVlk, Konečný (81. Lubinek), Kalina, Schmoranz, Zvěřina, Černý, Chudý (90. Veselý), Šichan (81. Jedlička), Blažek, Kareš (70. Houdek), Hruška (Mišči)
Opava: Thimel, Ceniga (77. Segeťa), Jaroszek, Pejša, Chládek, Věntus, Šeba, Hendrych (67. Dodek), Blažej (88. Vala), Blatný, Němec

„Do utkání jsme šli s tím, že chceme konečně zvítězit i ve venkovním zápase a vstřelit více než jednu branku. To se nám nakonec povedlo jen napůl, když utkání rozhodla penalta, která byla odpískaná v náš prospěch. Co se zápasu týče, tak v první půli jsme byli málo důrazní a ve spoustě situací i nepřesní. To se ovšem po přestávce změnilo a dokázali jsme si vytvořit několik gólových šancí, které jsme ale nedotáhli do konce. V závěru nás pak soupeř zatlačil a v poslední minutě se štěstí přiklonilo na naší stranu, když jeden z domácích hráčů trefil břevno. Celkově jsme nicméně dle mého názoru byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili," uvedl asistent trenéra U19, Jakub Swiech.

FC Hradec Králové U17 – Slezský FC Opava U17 5:2 (1:1)

Branky:2x Binar, Mokrejš, Pavlík, Hampl (Hradec Králové) – Ligač, Hranoš (Opava)
ŽK:Binar, Zeman, Hampl, Machačka (Hrade Králové) – Hranoš (Opava)
Hradec Králové:Patera, Černý, Dymák, Halama, Truhelka (46. Machačka), Benedikt (83. Gábel), Binar, Mokrejš, Zeman, Pavlík, Hampl
Opava: Souček, Buchta (81. Sedláček), Kubát, Stařeček, Wehowský (42. Panyla), Nováček (11. Lazecký), Géryk, Šrek (81. Honeš), Vyležík, Ligač, Hranoš

„Utkání v Hradci Králové pro nás nezačalo vůbec dobře, protože jsme museli hned v prvním poločase dvakrát nuceně střídat, což nám moc nepomohlo. Do vedení se dostal Hradec, ale po úvodní brance soupeře jsme se nepoložili a dokázali průběh utkání otočit ve svůj prospěch, když se z přímého kopu krásně trefil Radek Ligač a po pěkné akci nás pak poslal do vedení Vojta Hranoš. Bohužel opět přišla slabší chvilka, některých našich hráčů směrem dozadu, kdy jsme dostali branky opět po velice komických situacích, které v jiných týmech asi neuvidíme. Toto se pravidelně opakuje zápas co zápas, takže potom je velice těžké uspět s kýmkoliv. Z tohoto pohledu jsme tedy zaslouženě prohráli, i když tam byly z naší strany pěkné momenty. Bohužel se opět prokázalo, že celostátní dorostenecká liga je pro některé jedince moc velké sousto. Na druhou stranu, tam jsou u některých jednotlivců i výkony se stoupající tendencí a potenciálem do budoucna, jako např. Vojta Hranoš, Radek Ligač nebo Patrik Wehowský," zhodnotil utkání trenér U17 Tomáš Mrázek.