Šestnáctka pokračuje ve své sérii bez prohry

1. 6. 2022

Opava – Opavské kategorie U18 a U16 o víkendu odstartovaly sérii čtyř venkovních utkání, když se představily na půdě Zlína.

FC Fastav Zlín U18 – Slezský FC Opava U18 3:1 (1:1)

Branky:2x Šůstek, Valenta (Zlín) – Segeťa (Opava)
ŽK:Pešout (Zlín) – Sotorník, Kokeš (Opava)
Zlín:Neubauer, Vaculík (70. Kresa), Pešout (68. Bulejko), Hargaš (33. Tejnský), Maleňák, Garaja, Valenta (83. Hodulák), Šůstek, Hartman, Zbranek, Linda
Opava: Vltavský (40. Martinák), Sotorník (86. Kaluža), Cempírek, Murín, Grulich (77. Hluchník), Kokeš, Dodek, Zavadil (83. Montag), Vala (83. Kavan), Segeťa (87. Petzuch), Groda

„V minulém zápase jsme nastoupili na hřišti Zlína, který se díky vítězství 3:1 dostal na šestou příčku. Od začátku utkání to bylo spíše vyrovnané utkání, kdy se obě mužstva snažila o kombinační fotbal s vysokým napadáním na soupeřově polovině. První poločas skončil 1:1. Do vedení šli nejprve domácí a to když využili našeho špatného vystoupení a navázání se na hráče v obranné řadě. Hráč postupoval poté sám ze strany na brankáře Vltavského a nekompromisně odrazem o břevno zavěsil. Na tuto branku jsme ale dokázali rychle zareagovat díky Valovi se Segeťou. Při našem autovém vhazování poblíž velkého vápna soupeře propadl míč k Valovi, který předložil míč Segeťovi a ten se nemýlil - 1:1. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Gól na 2:1 jsme dostali po naší chybě, kdy jsme nedokázali navázat na pohyb útočníka a ten hlavou přehodil našeho brankáře. Třetí trefu přidal Zlín z přísně nařízené penalty. Celkově musím říct, že to bylo velmi vyrovnané utkání. V zápase jsme měli za stavu 1:1 kopat penaltu my, ale rozhodčí ji zřejmě neviděl... U druhého gólu zase přehlídl na půlce hřiště faul na útočníka Valu. Myslím si, že jsme si určitě za předvedenou hru minimálně bod zasloužili, ale bohužel nemáme ani jeden. Chtěl bych každopádně vyzvednout mladého brankaře z U16 Jakuba Martináka, který musel v prvním poločase nahradit po srážce se soupeřem otřeseného Vltavského. Na to, že Jakub patří věkem ještě do kategorie U15, si počínal velmi vyspěle a vůbec na něm nebyla znát nervozita," uvedl k utkání trenér U18 David Drexler.

FC Fastav Zlín U16 – Slezský FC Opava U16 1:3 (0:3)

Branky:Soboliev (Zlín) – 2x Endrych, Vladař (Opava)
ŽK:Nevěřil (Zlín) – Pecník, Galík (Opava)
Zlín:Husták Vörös, Ulrych, Dorňák (72. Tomala), Ondrušek, Pacik (46. Soboliev), Hodulák (10. Ševčík), Hošťálek (62. Boráň), Tesař, Tomaštík, Nevěřil
Opava:Kašný, Dědík (68. Hendrych), Blahut, Hejhal, Pecník (80. Patyk), Andrle, Hendrych, Galík, Endrych, Vladař, Winker (68. Tomíček)

„Do utkání jsme měli velmi dobrý vstup, který jsem dokázali přetavit ve vedoucí gól. Poté se hra srovnala, ale my jsme dokázali být velice produktivní a poločas jsme vyhráli 3:0. Vstup do druhého poločasu pak ale měli lepší domácí a snížili po našem špatném bránění ve velkém vápně. V dalším průběhu utkání jsme již byli lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. Utkání nám sice nevyšlo až tak herně, ale výsledkové jsme potvrdili naši sérii neprohraných utkání, což je velice pozitivní. Kluky musíme každopádně pochválit za nasazení a celkový přístup k utkání," uvedl asistent trenéra U16 David Sedlář.