oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 1
SFC Opava 0
pátek 19.8., 4.kolo
SFC Opava 
18:00
 Vyškov

U11 brala na turnaji v Přerově páté místo

13.06.2022, autor Redakce
Opava – Již v pátek vyrazila kategorie U11 na dvoudenní turnaj do Přerova, kterého se účastnilo celkem 24 družstev.

„V pátek bylo všech 24 startujících rozděleno do tří skupin po osmi týmech, přičemž ve skupinách se hrálo systémem každý s každým a utkání trvalo dvacet minut. Kluci si na turnaji užili poslední zápolení v přípravkovém věku, jelikož od nové sezóny již budou soutěžit v kategorii mladších žáků a také zakončili opravdu úspěšnou sezónu kategorie U11," uvedl trenér U11 Marcel Klajmon.

„Každopádně co se samotného turnaje týče, tak bych měl, zejména k pátečním výkonům a našemu hernímu projevu, docela velké připomínky, protože to z naší strany nebylo ono. Také nás po celý turnaj naprosto trápila střelecká produktivita a neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Zde je však na druhou stranu pozitivem, že se kluci do šancí dokázali dostat. A i přesto jsme se s 36 vstřelenými góly stali druhým nejlépe střílejícím mužstvem turnaje," pokračoval Klajmon.

„Ohledně sobotních utkání již musím kluky jen pochválit, kdy to byl z naší strany opravdu koukatelný fotbal a dost mne mrzí dvě nejtěsnější prohry 0:1 s oběma pozdějšími finalisty, kdy se právě i zde projevil náš problém se zakončením. Zejména čtvrtfinálová prohra s mužstvem Sigmy, kdy myslím, že jsme byli nebezpečnějším týmem, mne mrzí i z důvodu, že šlo s daným týmem za poslední dobu, již o třetí prohru 0:1 v řadě a vždy v nejdůležitějším utkání turnaje (2x finále, 1x čtvrtfinále)," dodal Klajmon.

„Kluci každopádně potvrdili, že páteční skupinu jsme měli zvládnout lépe, kdy jsme se nakonec v celkových výsledcích umístili z téhle skupiny nejvýše. Nicméně všechny je stejně musím pochválit! A to nejen za tenhle turnaj, ale za celou naši úvodní společnou sezónu. Za jejich nadšení, za to jak makají v tréninku a za moc fajn společnou partu, kdy si neustále všichni navzájem fandí," zakončil hodnocení trenér U11 Marcel Klajmon.

Sestava SFC Opava U11:
Štěpán Baránek, Matěj Bartkovský, Dominik Dobiáš, Michal Drimaj, Andreas Grygar, Simeon Ivanov, Matyáš Janík, Adam Kolář, Adam Koudela, Max Pačka, Dominik Píšala, Mikuláš Rozsypal, Dominik Schoppik, Šimon Skýba.
Trenéři: Marcel Klajmon, Petr Hrdlička, Martin Prohászka

Páteční základní skupina:
SFC – ValMez 1:3
SFC – Prostějov 0:1
SFC – Kroměříž 3:0
SFC – Konice 9:0
SFC – Přerov 3:0
SFC – Frýdek Místek 1:3
SFC – Lázně Bohdaneč 7:0
= čtvrté místo + postup mezi posledních 16 mužstev

Sobotní osmifinálová skupina:
SFC – Zlín 0:1
SFC – Hranice 4:0
SFC – Modřice 4:1
= druhé místo + postup mezi posledních osm mužstev

Čtvrtfinále:
SFC – Sigma modří 0:1

o 5-8 místo:
SFC – YFTA Olomouc 2:0

o 5 místo:
SFC – Prostějov 2:1

Pořadí 1-8 místo:
1. Fastav Zlín
2. Sigma Olomouc modří
3. Sigma Olomouc bílí
4. Tempo Praha
5. SFC Opava
6. 1.SK Prostějov
7. YFTA Olomouc
8. MFK Frýdek Místek