oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

U10 se zúčastnila mezinárodního turnaje v Německu

29.06.2022, autor Redakce
Opava – Skvělé zakončení sezony 2021/2022 zažila U10 na obrovském turnaji v Německém Verlu, nedaleko Bielefeldu. Turnaje se zúčastnily ty nejkvalitnější týmy z celé Evropy a naše desítka se mezi touto fotbalovou smetánkou neztratila.

„Kluci odehráli během dvou dní jedenáct utkání, přičemž herně nestačili pouze na prvního sobotního soupeře, "bundesligový" TSV 1860 München. V ostatních zápasech jsme podali velmi kvalitní výkony, kdy často rozhodovala o výsledku zápasu v náš neprospěch naše špatná koncovka. Během utkání jsme se potkávali s různými pojetími hry ze strany soupeřů. Narazili jsme na hráče s neskutečnými individuálními dovednostmi, se skvělým ovládáním míče, také na úžasně rychlé hráče a také jsme se utkali i s týmy, které hráli opravdu velmi tvrdě," začal hodnocení turnaje trenér U10 David Chmel.

„My jsme chtěli být silní na míči, což se nám po většinu času dařilo, a také jsme chtěli být více produktivní a střílet více branek. Branky jsme stříleli velmi krásné, ale opravdu jich mohlo a mělo být v soupeřových sítích více. To by nás totiž v turnaji posunulo v další fázi do skupiny k ještě zvučnějším týmům. Nicméně i tak jsme naráželi na velmi kvalitní týmy a věřím, že to samé si mohli říkat i naši soupeři. My trenéři jsme každopádně byli hrdí na náš tým za to, jak jsme se na turnaji prezentovali," pokračoval Chmel.

„Jeden obrovský úspěch jsme zaznamenali, nebo spíše byl to úspěch našich rodičů, kteří kluky neúnavně po celou dobu turnaje povzbuzovali a na turnaji neměli konkurenci. Chceme tímto rodičům moc poděkovat. Byli jste skvělí a věříme, že jste si Německo s námi opravdu užili," dodal David Chmel.

„Závěrem bychom chtěli poděkovat také panu Martikánovi za dopravu a skvělým řidičům Honzovi a Davidovi. Nyní kluky čekají prázdniny a zasloužené volno, po kterém přijde nová sezona již s novými trenéry. Přejeme kluků hodně fotbalových úspěchů, máte to ve vlastních rukou borci," zakončil trenér David Chmel.

Soupiska SFC Opava U10:
Tobiáš Beneš - Jan Haloda - Matyáš Adamišin - Jan Burian - Alex Grajciar - Samuel Latoň - Jakub Daníšek - Igor Hertel - Ksawery Jan Suzański - Kryštof Stuchlík - Jan Chmel - Jan Pospíšil - Kevin Kubín (kapitán)
Trenéři:
Marek Elbel a David Chmel

Výsledková část:
SFC - TSV 1860 Munchen 1:6 (Kubín)
SFC - SPVG Steinhagen 3:1 (Chmel 2x, Suzański)
SFC - Niendorfer TSV Hamburg 1:2 (Suzański)
SFC - VFR Frankenthal 4:2 (Suzański, Kubín, Burian, Pospíšil)
SFC - SMS Slesin 3:3 (Suzański 2x, Chmel)
SFC - TuS Quelle 3:1 (Kubín 3x)
SFC - FC TsC Konigstein 0:3
SFC - SSV Reutlingen 2:0 (Kubín 2x)
SFC - Hansa Rostock 3:1 (Chmel, Kubín, Daníšek)
SFC - JSG Branstorf 1:2 (Stuchlík)
SFC - BV De Graafschap 1:3 (Kubín)

Celkové pořadí (120 týmů):
1. FC Valencia
2. 1.FC Koln
3. Mainz 05
4. BV De Graafschap
5. Bayer Leverkusen
6. Eintrach Frankfurt
7. Borussia Dortmund
8. PAOK Soluň
9. RB Leipzig
10. Gentofte FA
....
24. Bayern Mnichov
....
44. Slovan Liberec
....
54. Slezský FC Opava

CELOU FOTOGALERII Z TURNAJE NALEZNETE ZDE