SFC Opava 1–1 MFK OKD Karviná

29. 6. 2013

Slezský FC Opava se v prvním přípravném utkání hraném ve Velkých Hošticích střetl s týmem Karviné.

První poločas mnoho gólových příležitostí nepřinesl. Na opavské straně stříleli nad bránu Wirth a Horka, za Karvinou hlavičkovali mimo tři tyče Ondřej Cverna a Václav Cverna.

V závěru první půle musel z důvodu tržné rány na hlavě odstoupit ze hry Luboš Horka, kterého na hřišti nahradil Václav Zapletal.

Do druhého poločasu vyběhly na obou stranách výrazně pozměněné jedenáctky. Karviná si vypracovala dvě velké příležitosti, před Hamplem se ocitli osamocení Mišinský a Ciku, ale v obou případech zamířili mimo bránu.

Karviná se ujala vedení v 66. minutě, kdy se po centru z levé strany prosadil hlavou Matěj Fiala.

Po obdržené brance dokázali opavští hráči srovnat hru a dvě minuty před koncem se dočkali vyrovnávací branky. Bartozelovu střelu vyrazil hostující brankář před sebe a Zapletal dopravil míč do sítě na konečných 1:1.

Fotografie z utkání naleznete na webu Deníku.

Ohlasy po utkání

Na webu Deníku najdete také videorozhovory s Janem Baránkem a Olinem Bartozelem.

SFC Opava – MFK OKD Karviná 1:1 (0:0)
Branky: 88. Zapletal – 66. Fiala.

Sestava SFC Opava

1. poločas: Godula – Hrabina, Horka (39. Zapletal), Metelka, Schaffartzik – Wirth, Sedláček – Bartozel, Ficek, Němec – Komenda.
2. poločas: Hampel – Dohnálek, Wirth, Swiech, Schaffartzik (65. Metelka) – Pomp, Zapletal, Binar, P. Uvíra – Komenda (65. Bartozel), Lokša.