oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 23.7., Nad
SFC Opava 
od 18:00
 Olomouc
Pohár: Dolní Benešov - SFC Opava

Pohárové derby je tady, Slezský FC míří do Dolního Benešova

18.07.2013, autor Redakce
O P A V A - Na fotbalisty Slezského FC čeká v pátek 19. července od 17 hodin první ostrý test. V prvním kole Poháru České pošty se totiž svěřenci trenéra Jana Baránka představí na hřišti Dolního Benešova.

„Pro nás jde de facto o první soutěžní zápas. Jsme sice favorité, ale všichni víme, jaký pohár je,“ zvedl varovný prst opavský trenér Jan Baránek.

„Dolní Benešov je v euforii, postoupil zpátky do divize a to už je rozdíl jen jedné soutěže. Čekám hodně těžký zápas,“ dodal kouč Slezského FC, který právě z Dolního Benešova pochází. „V Dolním Benešově jsem ještě v dresu Opavy pár zápasů odehrál a jsem v něm doma, takže na hřišti bude spousta známých. Jinak to ale beru jako klasický pohárový zápas,“ podotkl Jan Baránek.

V opavském kádru se ovšem zaplňuje marodka. Jakub Dohnálek je po svalovém zranění, Ondřej Ficek laboruje s tříslem a Radovan Lokša má problémy s kotníkem. K této trojici se navíc přidal Petr Uvíra a otazník visí i nad startem Radka Němce, který měl v týdnu virózu.

Dolní Benešov se po roční anabázi v krajském přeboru letos vrátil zpátky do divize a v předkole Poháru České pošty vyřadil divizní Havířov. Před zápasem se Slezským FC ale musí trenér dolnobenešovského týmu Dušan Christoph, jenž v Opavě strávil šest let a v dresu Ostroje si zahrál i druhou nejvyšší soutěž, řešit problémy se složením sestavy.

Do utkání totiž nezasáhne talentovaný útočník Filip Labuda, který bere antibiotika. Hrát nebude ani Ondřej Haas s Janem Radkem a dost možná se na hřiště nepodívá ani Marek Vitásek.

I když ke kvalitě a šířce hráčského kádru připočteme zmíněné absence, zůstávají opavští fotbalisté v prvním kole Poháru České pošty, které se odehraje v pátek 19. července 2013 od 17:00 na hřišti Dolního Benešova, velkými favority.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies