oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 22.2., 22.kolo
Slavia 
od 14:30
 SFC Opava
MSFL je tady, v neděli na Hanou

MSFL startuje! Slezský FC míří do Olomouce

09.08.2013, autor Redakce
O P A V A - Je to tady! Po dlouhé letní přestávce přichází start ostré sezony. Opavští fotbalisté zahájí sezonu v MSFL na Andrově stadionu v Olomouci, kde se v neděli 11. srpna od 10:15 střetnou s rezervou místní Sigmy.

„Jde o první mistrovské utkání v soutěži, které bude hodně důležité. Chtěli bychom do něj vstoupit úspěšně jak herně, tak výsledkově,“ netají se ambicemi Slezského FC jeho trenér Jan Baránek.

Slezané budou na Hané téměř kompletní. Otazník visí pouze nad startem Matěje Hrabiny, kterého sužují problémy s kotníkem a zda nastoupí talentovaný útočník Tomáš Komenda je také ve hvězdách. „Trápí jej tříslo, uvidíme v neděli, jak na tom bude,“ dodal opavský kouč Jan Baránek.

Rezerva Sigmy v generálce na start MSFL porazila v přípravném utkání Kroměříž 3:1, když se o jednu branku postaral také Jakub Kotůlek, syn současného trenéra olomouckého áčka Martina Kotůlka, který na sklonku své kariéry oblékal také dres Slezského FC.

Olomoucké béčko vede také bývalý skvělý fotbalista, v Opavě dobře známý Radim Kučera. Fotbalový obránce, který strávil v Kaučuku tři roky, následně přestoupil do Sigmy a odtud pak putoval do německého Bielefeldu.

Jakou sestavu pošle Kučera v neděli na trávník lze jen těžko odhadovat. Áčko Sigmy hraje v sobotu doma s Teplicemi, je tak možné, že se rezerva dočká posil z první ligy.

„Pokud přijdou rezervě pomoct hráči z áčka, bude to pro nás složitější. Na druhou stranu olomoučtí mladíci jsou rychlí, dobří do kombinace a individuálně jsou na tom velmi dobře. Určitě se proti nám budou chtít vytáhnout, takže o jednoduchý zápas nepůjde tak jako tak,“ uvědomoval si Jan Baránek.

Jak se Slezanům v premiérovém utkání sezony povede, teprve uvidíme. Výkop utkání na olomouckém Andrově stadionu je naplánován na neděli 11. srpna od 10:15.

Andrův stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 14:30 |
SK Slavia Praha
Slezský FC Opava