Na Slovácku to špatné nebylo

11. 7. 2012

Slušný zápas odehráli opavští fotbalisté na Slovácku. S domácím účastníkem první ligy sice prohráli 4:3, avšak za předvedený výkon se Mazurova družina stydět nemusí.

Slovácko – Slezský FC Opava 4:3 (4:1)

„Byl to pro nás slušný test,“ řekl kapitán Slezského FC Opava Lumír Sedláček. Jeho tým šel do vedení hned v samém úvodu. Po špatné rozehrávce soupeře, přihrál Ficek nové posily z Frýdku Hynku Prokešovi, ten si ještě povodil hráče v šestnáctce a prostřelil Heču – 0:1. Slušná Hynkova bilance, dva zápasy tři góly. Jenomže vedení Opavy netrvalo dlouho. „Nás může mrzet jen to, že jsme za stavu 0:1, nedohráli alespoň jednu z našich dvou gólových akcí dokonce,“ povzdechl si třiatřicetiletý záložník. Brzy totiž vyrovnal Došek. Tentýž hráč pak na druhý pokus proměnil penaltu, která byla nařízena na ruku, kterou snad viděl jen sudí Býma. „Je smutné, že přípravné zápasy musí rozhodovat takového kontraverzní moment,“ zlobil se Lumír Sedláček. Slovácko dalo ve zbývajícím čase první půle ještě dva góly. Ten čtvrtý znovu z penalty, za údajný faul Zapletala. „Penalta? Realita byla jiná,“ mávl rukou kapitán Slezského FC. To už na hřišti nebyl Matěj Hrabina, který musel být po tvrdém úderu loktem vystřídán.

Ve druhém poločase dávala góly Opava. Po vystihnutí rozehrávky skóroval Žmolík, na rozdíl jediné branky snižoval hlavou Uvíra, kterému přihrával aktivně hrající Žmolík. „Druhý poločas nebyl z naší strany špatný. Celkově jsme podali dobrý výkon, stydět se za něj nemusíme. Jak jsem již řekl, škoda těch kontraverzních momentů,“ uzavřel své ohlédnutí za utkáním opavský kapitán.

Další zápas odehrají Mazurovi hoši v sobotu v Liptovském Mikuláši.

Branky: 16. Došek, 23. Došek (penalta), 27. Kovář, 45+2. Volešák (penalta) - 1. Prokeš, 64. Žmolík, 67. Uvíra.

Sestava Opavy: Květon – Hrabina (30. Wirth), Uvíra, Kuděla (61. Schaffartzik), Zapletal – Metelka, Ficek, Sedláček (61. Lokša) – Šrom (61. Žmolík), Prokeš – Radzinevičius (61. Swiech). Trenér Josef Mazura.

Ve středu hrála svůj přípravný zápas také naše rezerva. V Háji remizovala s juniorkou ostravského Baníku 3:3.

Baník Ostrava U21 – Slezský FC Opava B 3:3 (0:3)

Branky: Horváth, Gomola, Kolenko – Kašný, Cudrák, Neubert. Opava B: Hampel (46. Štencel) – Vilášek (46. Vybíral), Řehák (46. Drexler), Kašný, Bitomský – Němec, Moc, Gebauer, Cudrák – Krčmařík, Neubert. Trenér Jaroslav Kolínek.