oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Preview: SFC Opava - Žďár nad Sázavou

Domácí premiéra se blíží, Žďár míří do Opavy s velkým respektem

16.08.2013, autor Redakce
O P A V A - Po porážce na půdě olomoucké rezervy mají opavští fotbalisté možnost reparátu. V domácí třetiligové premiéře přivítá Slezský FC v sobotu 17. srpna od 16 hodin loňského nováčka ze Žďáru nad Sázavou.

V roli jasného favorita vstupují do zápasu se Žďárem nad Sázavou opavští fotbalisté. Hostující tým má úplně jiné ambice než Slezané. Loňský nováček nechce mít problémy se záchranou, tak jak tomu bylo v minulé sezoně.

Při pohledu na realizační tým z Vysočiny opavský fanoušek zbystří. Vedoucím mužstva je Jaroslav Chmelíček, otec Aleše, který v minulosti střílel góly za Opavu, a pak za pochybných okolností z Městských sadů nečekaně zmizel. Aby toho nebylo málo, asistentem kouče Libora Štourače je bratr kontroverzního útočníka. Mimochodem Aleš Chmelíček ještě loni svůj mateřský klub hrával, poté ale odešel do nižší rakouské soutěže.

Pojďme se nyní podívat na hráčský kádr Žďasu. K jeho největším osobnostem se řadí pětatřicetiletý gólman Pavel Pospíchal, který v minulosti oblékal například dres Jihlavy. Střílet góly má v popisu práce loňský nejlepší střelec týmu Václav Pohanka, mimochodem dvakrát v prvním kole překonal hlučínského gólmana Andrejka.

Čtyřiašedesáti starty v první lize se může pyšnit zkušený záložník Lukáš Michal. Hráč, který přišel těsně před startem MSFL z Vrchoviny, pamatuje nejvyšší soutěž z Blšan, hrával například také v Čáslavi a Kladně. Další hráč, který patří k oporám, je zkušený obránce Michal Veselý, bývalý zadák Jihlavy a pražské Slavie.

Žďárští si jedou zápas do Opavy užít. „Budeme hrát na krásném stadionu, před výbornou diváckou návštěvou. Na utkání se těšíme, jsme ale realisté. Zápas začíná za stavu 0:0, ale otázkou je, jak dlouho vydržíme,“ poznamenal kouč Žďáru Libor Štourač. „Přece jenom my jsme na rozdíl od Opavy klub, který pracuje v ryze amatérských podmínkách,“ doplnil.

Opava naposledy prohrála vysoko v Olomouci, Žďár díky mocnému finiši urval bod v zápase s Hlučínem. „Opava sice prohrála, ale stejně je to pro mě favorit číslo jedna,“ podotkl Štourač, který doufá, že se jeho svěřencům nerozklepou v sobotu kolena.

Opava jde do zápasu v roli velkého favorita. „Musíme vyhrát, cesta k úspěchu vede přes kombinační hru,“ řekl opavský kouč Jan Baránek, který plánuje změny v sestavě. Určitě hrát nebude nemocný Matěj Hrabina. „Změny v sestavě nemají vliv na výsledek v Olomouci. I kdybychom tam vyhráli, tak k nějakým úpravám dojde,“ dodal trenér Slezského FC.

Utkání v Městských sadech má výkop v sobotu v 16 hodin a ze zápasu bude připraven také podrobný on-line přenos.

Pravděpodobné sestavy:

Slezský FC Opava: Godula – Schaffartzik, Dvorník, Švec, Keresteš – Wirth – Metelka, Binar, Sedláček – Jurečka, Nekuda.

Ždár nad Sázavou: Pospíchal – Veselý, Šindelka, Turek, Vomela – Cipruš, Chmelík, Bureš, Doležal - Michal – Pohanka.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies