oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

Dvougólový Ondřej Machuča: Jsem rád, že jsem se konečně trefil

15.03.2014, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
O P A V A – Starší dorostenci Slezského FC změřili na hřišti za koupalištěm síly s favorizovaným Slováckem a po půlhodině hry prohrávali. Pak ale bum a prásk! Sedmnáctiletý záložník Ondřej Machuča dvěma výstavními góly otočil skóre a poslal Opavu do vedení. To sice Slezanům do závěrečného hvizdu nevydrželo, ale i bod proti silnému Slovácku má svou cenu.

Úvodní půlhodina zápasu ale patřila týmu z Uherského Hradiště, který Opavu přehrával a šel zaslouženě do vedení.

„Vletěli na nás, což jsme sice čekali, ale bohužel jsme se s tím nevyrovnali. Na začátku byli lepší, ale pak jsme dali vyrovnávací gól a zvedli jsme se,“ řekl na úvod Ondřej Machuča, který krátce po inkasované brance parádním gólem z přímého kopu vyrovnal na 1:1.

„Standardky pilujeme na tréninku a podařilo se mi skórovat, takže jsem strašně rád,“ pousmál se nadějný fotbalista.

Také jeho druhý gól, který padl v 56. minutě, stál za to. Po rohu Lavroviče balon doputoval až ke kopačkám Machuči, který se s míčem rozhlédl a parádně jej napálil do pravého horního růžku hostující brány.

„Podíval jsem se, kde stojí gólman a snažil jsem se trefit volný prostor u tyče. Spadlo to tam, takže fajn,“ culil se sedmnáctiletý talent. „Jsem rád, že jsem se střelecky prosadil, protože v poslední době se mi tolik nedařilo. Důležitější však je, že jsme získali proti Slovácku bod, který je velmi cenný,“ doplnil Machuča.

Toho mrzela především druhá hloupě inkasovaná branka, která Opavu okradla o další dva body.

„Míč nám nějak propadl do vápna, to se nesmí stát. Příště ho musíme odkopnout pryč. Chyběl nám větší důraz. Byl to podle mě úplně zbytečný gól,“ kroutil hlavou ofenzivně laděný záložník.

Opavskou devatenáctku čeká další zápas v páteční dopoledne na půdě Teplic.

„Teplice jsou kvalitním týmem, ale my se budeme snažit uhrát nějaké body. Uvidíme,“ dodal na závěr Ondřej Machuča.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies