oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

Opavští benjamínci ročníku 2005 skončili mezi staršími týmy osmí

18.03.2014, autor Redakce
B Í L O V E C, O P A V A – Mladé opavské naděje ročníku narození 2005 absolvovaly v neděli turnaj v Bílovci, na kterém se představili o rok starší fotbalisté. I přes věkový deficit se mladí „Slezánci“ neztratili a sehráli kvalitní turnaj, na němž obsadili konečné osmé místo.

Na úvod turnaje nestačili Opavští na Vítkovice a podlehli jim 1:4. Sebevědomí si mladíci zvedli v druhém zápase, který měl navíc nádech derby. Slezan zvítězil nad Slavií Opava 3:2, a to i přesto, že v utkání prohrával. Podobný vývoj, jako zápas s opavskou Slavií, měl i třetí duel s Orlovou, v němž Slezský FC zvítězil opět 3:2.

Po dvou vítězných zápasech přišla krutá rána. Slezan nestačil v boji o semifinále na Frýdek-Místek a prohrál vysoko 0:5. Tento výsledek poslal benjamínky na třetí místo ve skupině, které znamenalo boj o 5. – 8. místo. Soupeřem Opavy byl v prvním zápase o umístění Třinec. Osudnou pro opavské fotbalisty se stala koncovka, a tak si Třinec došel pro výhru 3:1.

Konečné osmé místo připadlo Slezanu v zápase o sedmou příčku s Orlovou. Opava prohrávala již 1:4, ale po heroickém výkonu se jí podařilo zápas srovnat a poslal ho do penaltového rozstřelu. V něm byli ale šťastnější fotbalisté Orlové, a tak byli mladíci Slezského FC odsouzeni ke konečnému 8. místu.

Turnajový den završili hráči společně se svými rodiči návštěvou Slezské nemocnice, v níž předali dětskému oddělení věcné dary z výtěžku únorového turnaje, který se konal v Hradci nad Moravicí.

„Turnaj hodnotíme pozitivně. Kluci si vyzkoušeli, že se dá hrát i o rok staršími soupeři a rozhodně nepropadli,“ řekl stručně trenér opavských benjamínků Petr Kubalák.

Zápasy SFC Opava

  • SFC Opava – Vítkovice 1:4 (Branka Opavy:Sukdol)
  • SFC Opava – Slavia Opava 3:2 (Šrek, Kovárník, Kokeš)
  • SFC Opava – Slavia Orlová 3:2
  • SFC Opava – Frýdek-Místek 0:5
  • SFC Opava – Fotbal Třinec 1:3 (Sukdol)
  • O 7. místo: SFC Opava – Slavia Orlová 4:5p

Horní řada zleva: Petr Kubalák (trenér), Richard Kovárník, Filip Kokeš, Jan Ulrich, Robin Matýsek, Petr Sukdol, Patrik Wehowský a Pavel Šrek.
Spodní řada zleva: Matyáš Drastík a Sebastian Dvořák.

Opavští benjamínci předali dárky dětskému oddělení Slezské nemocnice.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies