oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 25.8., 7.kolo
Plzeň 
od 16:30
 SFC Opava
Offline s Tomášem Poláchem

Největší úspěch kariéry? Že ještě furt hraju, směje se Tomáš Polách

19.04.2014, autor Redakce
O P A V A - Hráč měsíce března a zkušený fotbalový harcovník Tomáš Polách odpovídal na dotazy Vás, fanoušků Slezského FC. V off-line rozhovoru zaznělo několik zajímavých otázek a následovaly i mnohdy vtipné odpovědi tohoto fotbalisty s geniálním citem pro přihrávku.

O začátcích

„K fotbalu jsem byl vedený odmalička a moc mě bavil. Vždyť můj otec byl výborný fotbalista a dokonce i moje mamka hrála fotbal. Měl jsem potřebné štěstí na dobré trenéry i spoluhráče, a i to je důvod, proč jsem se dostal až do ligy,“ řekl na úvod Tomáš Polách.

O opavském prostředí

„V Opavě jsem zatím moc spokojený. Našel jsem zde výborný kolektiv, jak v kabině, tak v klubu. Všichni lidi táhnou za jeden provaz, což je hodně důležité a věřím, že se nám podaří naplnit cíle, které Opava má. Zázemí je zde výborné a jednoznačně na minimálně druholigové úrovni,“ zdůraznil Tomáš Polách.

O výhře v anketě Hráč měsíce

Ofenzivně laděný středopolař se stal prvním vítězem ankety Hráč měsíce, kdy s velkým náskokem porazil druhého Františka Metelku a Tomáše Mrázka.

„Je to příjemné, ale jde o zásluhu celého kolektivu, protože první tři zápasy se nám povedly. Děkuji všem fanouškům za hlasy. Vážím si toho,“ poděkoval Polách.

Fanoušci? Paráda!

Pýchou Slezského FC jsou jeho příznivci. Jaký na ně má názor zkušený středopolař?

„Už když jsem do Opavy jezdil jako soupeř, jsem věděl, že opavští fanoušci umí vytvořit pravou fotbalovou atmosféru. I ven nás jezdí podporovat ve vysokých počtech, což svědčí o tom, že je tady velká fanouškovská základna. My jako hráči jsme za takovou podporu samozřejmě velmi rádi,“ tvrdila někdejší opora Brna nebo Slovácka.

„Atmosféra na opavském stadionu je výborná. Pokřiky, chorály, i choreografie místních fanoušků jsou velmi nápadité. Na domácích zápasech zde mívám rodinu a syn, který má čtrnáct let, si fandění pochvaloval,“ pokračoval Polách a dodal:

„Hlavně my hráči nyní musíme svými dobrými výkony přilákat ještě víc lidí na stadion.“

Největší úspěch kariéry

„Pro mě je největší úspěch to, že stále hraji a fakt, že jsem se dostal do ligy, kde jsem toho dost odehrál,“ odpověděla zimní posila na otázku fanouška Patrika.

Gastronomické okénko

Zvídavou fanynku Míšu H. zajímalo, na čem si Tomáš Polách rád pochutná.

„Nejlepší kuchyně je od mé manželky. Před zápasem se snažím jíst správně, ale přes týden sním i něco ne úplně zdravého. Mé oblíbené jídlo je třeba segedínský guláš,“ prozradil ofenzivní záložník Slezského FC.

Cigaretka na dva ťahy…

Příznivec Karel položil pikantní otázku, týkající se kouření a případných konfliktů s trenéry.

„Samozřejmě je špatně, že si občas zapálím, ale nejsem žádný velký kuřák. Vykouřím čtyři až pět cigaret denně. Trenéři to většinou nevěděli,“ pousmál se fotbalista, který v první lize nastřílel 23 branek a na 52 jich přihrál.

Hokej? Kometa!

Tomáš Polách sleduje i hokej. Cestu už si našel i na opavský Slezan a v extraligovém finále přeje Brnu.

„Tím, že bydlím v Brně, tak fandím Kometě. Znám ale spoustu hokejistů ze Zlína a hlavně jsem rád, že o titul hrají dva moravské týmy,“ přiznal moravský patriot.

Poláchova budoucnost

Vzhledem k tomu, že má Tomáš Polách již sedmatřicet let, vyvstává otázka, jak dlouho ještě vydrží hrát?

„Dokud budu cítit, že mohu svému týmu pomoct. Chtěl bych hrát co nejdéle, uvidíme. U fotbalu bych chtěl každopádně zůstat i po konci aktivní kariéry. Mám i trenérskou licenci UEFA "A",“ uvedl hráč, který v Gambrinus lize nastřádal 268 startů.

Pokud ano, bude nadále oblékat žluto-modrý dres Slezského FC?

„Nechtěl bych předbíhat, protože nás čeká ještě dost zápasů. S vedením jsme domluveni, že si po sezoně sedneme. Tomu, abych zde působil třeba i v příštím ročníku, se ale nebráním,“ tvrdil mozek opavského mužstva.

„Rád bych všem fanouškům poděkoval za otázky, které mi v off-line rozhovoru položili, a věřím, že nás budou neustále podporovat i v dalších zápasech. Pevně věřím, že se nám podaří postoupit, i když to ještě bude hodně těžké,“ zakončil Tomáš Polách.

Všechny odpovědi Tomáše Polácha naleznete pod tímto odkazem.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies