oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.10., 12.kolo
Slezský FC Opava 0
FK Teplice 1
neděle 20.10., 13.kolo
Bohemians 1905 
od 15:30
 SFC Opava
Slezský FC vyzve exligovou Olomouc

Příprava svižně pokračuje, Opavu prověří exligista z Olomouce

26.06.2014, autor Redakce
O P A V A - Krátce po vítězství nad Znojmem čeká opavské fotbalisty další složitá prověrka. Podruhé v krátké době se totiž svěřenci trenéra Baránka postaví nováčkovi Fotbalové národní ligy, jenž sestoupil ze soutěže nejvyšší. Tentokrát připravenost Slezského FC prověří Sigma Olomouc.

Dalším soupeřem opavských fotbalistů v právě začínající přípravě bude Sigma Olomouc. Mužstvo, které se nedokázalo v loňském ročníku nejvyšší soutěže udržet, bude patřit k hlavním favoritům Fotbalové národní ligy. Právě Olomoučtí jsou zatím v přípravě neomylní, v sobotu 21. června sehráli dva za sebou jdoucí zápasy proti Košicím a Litovli, oba shodně vyhráli 4:1.

„Kádr rozdělíme zhruba na polovinu, uvidíme, jak to vyjde. Chceme utkání zaměřit kondičně, kluci to musí odmakat. Do Hornu na další zápas již nepojedeme všichni,“ vyjádřil se pro klubový web kouč Sigmy Leoš Kalvoda.

Opava si v prvním přípravném klání na nadcházející sezónu vyšlápla na Znojmo v poměru 3:1, také v tomto duelu dostalo prostor velké množství hráčů. „Šanci dostali dorostenci i hráči z B-týmu. I když výsledek vypadá hodně příznivě, musíme zůstat nohama na zemi,“ varuje trenér Slezského FC Jan Baránek.

„Také v zápase proti Olomouci protočíme velké množství hráčů. Musíme mít však na paměti, že nás čeká velmi kvalitní soupeř,“ dodává lodivod opavské lavičky. Utkání mezi Opavou a Olomoucí odstartuje ve Slatinici v sobotu 28. června úderem desáté hodiny dopolední.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies