AS Trenčín 5–2 SFC Opava

26. 1. 2013

Slezský FC Opava na hřišti ve Starém Městě podlehl soupeři z Trenčína. Opavskému týmu se po nepovedené první půli povedlo vyrovnat hru, ale v samém závěru utkání inkasoval dvě branky.

První šanci zápasu si vypracovala Opava prostřednictvím Václava Jurečky, který z vnitřku pokutového území vyzkoušel pozornost trenčínského brankáře.

Trenčín se v 7. minutě ujal vedení. Slovenskému týmu se podařilo přenést hru na pravou stranu hřiště, odkud přišel přesný centr před bránu, kde se hlavou prosadil Frimmel.

Zaskočená Opava si další příležitost vypracovala ve 25. minutě. Zdeněk Partyš našel přesným centrem z přímého kopu Františka Metelku, který vracel míč do nebezpečné zóny. Trenčínská obrana však odvrátila míč na roh.

O čtyři minut později vedl soupeř z nejvyšší slovenské soutěže už 2–0. Po přihrávce ze středu pole se za opavskou obranou objevil Kubík, který tvrdou střelou z levé strany pokutového území propálil brankáře Květona. Chvíli poté opavského brankáře prověřila střela ze střední vzdálenosti.

V 39. minutě vstřelil tým vedený bývalým opavským hráčem Adriánem Guľou třetí branku. Střelec první branky Frimmel po rohovém kopu převzal míč na hranici pokutového území, napřáhl ke střele a míč z jeho levačky skončil s pomocí odrazu od břevna v síti opavské branky.

Do druhé půle vyběhlo v opavském dresu deset nových hráčů. Z těch, kteří nastoupili do prvních 45 minut, zůstal na hřišti pouze František Metelka.

Trenčínský tým v úvodu druhého poločasu pokračoval v náporu. Hráči slovenského týmu nejprve mířili z dobrých pozic dvakrát vedle branky, v níž se poprvé v přípravě objevil 19letý Petr Štencel. Opavský brankář v 52. minutě odvrátil vyběhnutím mimo pokutové území přihrávku za obranu, následnou soupeřovu střelu mířící do brány zastavil Václav Zapletal.

Slezskému FC se následně podařilo O dvě minuty později se Slezskému FC podařilo zrealizovat úspěšný protiútok. Tomáš Binar vyvezl míč před pokutové území soupeře a obloučkem přenesl hru doprava, kde Krčmařík sklepl míč pro Radovana Lokšu. Opavský útočník neváhal a z dvaceti metrů vyslal střelu, která zapadla k pravé tyči trenčínské brány.

Stejný hráč chvíli poté zakončoval zblízka po centru Sedláčka, ale jeho střela mířila doprostřed brány.

V 62. minutě snížil opavský tým na 2–3 a opět u toho byl Tomáš Binar, který vybojoval míč ve středu pole a přihrál jej před sebe Radovanu Lokšovi. Střelec prvního gólu napřáhl z podobné pozice podruhé a jeho umístěná střela opět skončila přesně u tyče trenčínské brány.

Hosté znovu zahrozili o deset minut později, ale Štencel zasahovat nemusel. Na druhé straně naopak musel do akce trenčínský brankář. V 75. minutě našel Ficek před pokutovým územím Sedláčka, který levačkou vyslal přízemní střelu mířící k tyči. Volešák však jeho pokus vytáhl na rohový kop.

V závěrečné fázi utkání slovenský soupeř začal využívat otevírajících se okének v opavské obraně. Nejprve deset minut před koncem Štencel vyrážel prudkou střelu, dobíhající trenčínský hráč zamířil z dorážky mimo bránu.

V 89. minutě vzaly opavské naděje na vyrovnání za své, když se po centru z levé strany prosadil zblízka hlavou Opatovský. V samém závěru utkání po centru z hloubi pole propadl za opavskou obranu a střelec předchozí branky protlačil míč s pomocí tyče do sítě na konečných 5–2 pro Trenčín.

AS Trenčín – SFC Opava 5:2 (3:0)
Branky: 7. a 39. Frimmel, 29. Kubík, 89. a 90. Opatovský – 54. a 62. Lokša.

Sestava SFC Opava

1. poločas: Květon – Šrom, Metelka, Kuděla, Schaffartzik – Partyš, Vybíral, Wirth, P. Uvíra – Jukl, Jurečka.
2. poločas: Štencel – Hrabina, Metelka, Swiech, Zapletal – Krčmařík, Kašný, Binar, Sedláček, Ficek – Lokša.