oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 0
Bohemians 1905 1
neděle 22.5., BAR2
Bohemians 1905 
16:00
 SFC Opava

Akce pro Přemečka vynesla 81 472 Kč

12.05.2022, autor Redakce
Opava – V sobotu 23. dubna sehrál A-tým Slezského FC Opava domácí mistrovské utkání s Příbramí, které hráči SFC odehráli celé ve speciálně připravené sadě dresů s logy Nadačního fondu Slezský Slezsku a organizace Fotbalový anděl. Tyto hrané a podepsané dresy hráčů, se následně vydražily a společně se sbírkou se povedlo vybrat 81 472 Kč.

Celá částka se pak rozdělila mezi Přemečka a projekt Fotbalový anděl, jehož je klub dlouholetým hrdým partnerem. Tento charitativní projekt pomohl nezištně již několika desítkám dětí po celé ČR a tímto malým skutkem jim tak alespoň v malé míře vracíme to, co oni dělají pro druhé.

,,Jsem rád, že se podařilo spojit náš Nadační fond s projektem Fotbalový anděl a že jsme společně mohli takto Přemečkovi pomoci a podílet se tak na jeho cestě za vytouženým uzdravením. Velké poděkování pak patří všem, kteří se zapojili do dražby dresů a přispěli do sbírky, protože bez nich by nebylo možné tuto pomoc realizovat. V neposlední řadě bych chtěl ještě znovu velice poděkovat našim klubovým partnerům, společnostem ISOTRA a Simply You Pharmaceuticals (Clavin), kteří pro tyto účely odstoupili od práva na svá loga na zápasových dresech, právě na úkor pomoci dobré věci. Za to jim patří obrovské díky,” uvedl Filip Labuda, předseda správní rady Nadačního fondu Slezský Slezsku.

,,Jsem velmi rád, že se podařilo díky tomuto pilotnímu projektu propojit klub jako takový, nově vzniklý Nadační fond Slezský Slezsku a charitativní projekt Fotbalový anděl, jehož jsem dlouhodobým podporovatelem. Musím říci, že mě velmi překvapila celková pozitivní odezva ze strany široké veřejnosti. Díky dražbě dresů se následně účel této akce promítl ve vydražené částce určené těm, kteří to potřebují. Tímto bych rád poděkoval opravdu všem, kteří se na tomto pilotním projektu Nadačního fondu Slezský Slezsku podíleli a budu se těšit na jejich budoucí akce. Měli bychom si uvědomit, že Slezský fotbalový club Opava byl, je a vždycky bude místo, kde lidé budou chtít zapomenout na strasti ze svých životů. Proto je velice důležité, aby se klub angažoval v oblasti společenské odpovědnosti, navíc s takovým přesahem.“ zhodnotil koordinátor této akce pan Václav Sigmund.

,,Mockrát děkujeme všem fotbalovým fanouškům, kteří v této době dokáží pomoci tam,kde je třeba. Nesmírně si toho vážíme. Ráda bych ještě všechny, nejen fanoušky, ale také všechny děti, sportovce, nadšence, a fotbalové anděly pozvala na charitativní akci Běh v barvách, která se koná již tuto sobotu a jejíž součástí je i bohatý kulturní program,” uvedla maminka Přemečka, Barbora Ulmanová.

,,Velmi bych chtěl poděkovat opavským fanouškům za podporu při aukci dresů. Jako vždy ukázali, že mají srdce na správném místě a jak již je u nich zvykem, zapojili se do aukcí, všechny dresy vydražili a pomohli tak dobré věci,” dodal Jan Holouš, ředitel spolku Fotbalový anděl.