oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
úterý 21.9., 3.kolo
SFC Opava 
17:00
 Mladá Boleslav

Angažmá v Opavě? Krásné roky, říká loučící se Svozil

27.01.2020, autor Redakce
Opava – Ve Slezském FC strávil dva roky. Podílel se na postupu do nejvyšší soutěže, v níž za Opavu sehrál 48 utkání. Nyní se Jaroslav Svozil loučí a bojuje o své místo v Baníku.

„Jsem rád, že se moje budoucnost vyjasnila. Jednak z fotbalového hlediska a jednak z rodinného. Táhlo se to dlouho, ale dopadlo to a teď už se můžu soustředit jen na fotbal. Upřímně musím říct, že v lednu už jsem byl negativní. Jsem rád, že to dopadlo takhle,“ přiznává Svozil.

Jak vnímá pikantní přesun na trase Slezský FC – Baník? „Jsem Moravák, takže rivalitu mezi kluby samozřejmě vnímám. Když člověk odehraje derby, cítí, že nevraživost tam je, ale pořád jde o fotbal,“ vykládá.

„V Baníku bych chtěl být úspěšný minimálně jako tady. Pomůže mi i to, že tam znám spoustu lidí. Ze strany fanoušků mě určitě čekají výtky, ale dost lidí mi to přeje a podporuje mě, čehož si vážím,“ pokračuje.

Dvouleté působení v Opavě mu dalo hodně. „Nabral jsem tady dost zkušeností, potkal jsem spoustu super lidí, na které nikdy nezapomenu a snad se s nimi nepřestaneme vídat. S manželkou se nám tady líbilo. Z fotbalového i lidského hlediska mi to dalo strašně moc. Byly to nádherné dva roky v kariéře. Na Slezský FC budu mít jen výborné vzpomínky,“ přiznává.

Co mu nejvíce utkvělo v paměti? „Postup do ligy po třinácti letech a euforie kolem toho, že se to povedlo. Spousta kluků až na Pavla Zavadila ligu nikdy nehrála. Všichni jsme měli obrovský chtíč zahrát si první ligu a dokázat, že na ni máme. Nejen my hráči, ale i realizační tým a celý klub odvedl velký kus práce. Opava je teď v první lize vážený klub,“ uzavírá Jaroslav Svozil.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies