Baník má sílu, ale my se nebojíme, hlásí Zavadil. Těší se na skvělou atmosféru

10. 11. 2018

Opava – Naposledy doma parádní trefou z přímého kopu pomohl k destrukci Příbrami, teď společně se spoluhráči ladí formu na slezské derby. Ostrého souboje o krále Slezska se už nemůže dočkat i nejzkušenější borec opavské kabiny Pavel Zavadil. „Přeji si, ať jsou lidi na stadionu spokojeni a my zvítězíme,“ hlásí záložník SFC.

Pavle, slezské derby je tady. Fanoušci už se nemohou dočkat, co vy?
Těším se na to hodně, protože to bude velmi dobré utkání s fantastickou atmosférou. Doufám, že v zápase budeme úspěšní. Chystáme se na něj celý týden. Je to pro nás opravdu velký zápas, na který se každý těší.

V minulosti jste dříve působil v Baníku stejně jako někteří další opavští hráči. Je to pro vás o to speciálnější?
U mě ani ne. Já jsem tam byl před dlouhými roky. Takhle to neberu. Spíš se těším na obrovské derby a plný stadion. Takové zápasy mám strašně rád. Myslím, že se na to těší celá Opava a asi i Ostrava.

Patříte mezi typy hráčů, kteří si bouřlivou atmosféru hodně užívají, že?
Přesně tak. Navíc přijede kvalitní soupeř, který měl výborný start do sezony a má nahráno spoustu bodů. Musím říct, že Baník má sílu, ale v žádném případě se ho nebojíme. My se totiž zvedáme pořád nahoru, kór tady před domácím publikem. Tohle jsou naše zápasy. Ať už je neděle a dvě hodiny odpoledne.

V posledním domácím utkání s Příbramí jste vstřelil svůj první gól za Opavu. Máte schovaný nějaký náboj i na neděli?
(směje se) Bylo by to pěkné. Samozřejmě bych si to přál a udělám všechno pro to, abych pomohl týmu. Jestli vyhrajeme, nebude mi tolik záležet na tom, jestli jsem dal gól, nebo ne. Spíš chci, abychom utkání zvládli vítězně a byli jsme všeci spokojeni. Klidně ať dají góly třeba jen útočníci. Přeji si, ať jsou lidi na stadionu spokojeni a my zvítězíme.

Na jaře roku 2005 jste stál na opačné straně barikády. Vybavíte si zápas na Bazalech, který skončil bezbrankovou remízou?
Myslím, že jsem hrál, ale na zápas si už přesně nevzpomínám. Je to strašně dlouho.

Vraťme se k Opavě. V posledním kole na stadionu Sigmy Olomouc jste měli výhru na dosah. Proč to nevyšlo?
Bylo to velmi dobré utkání. Hrálo se nahoru-dolů. Měli jsme výborný první poločas, kdy jsme dali brzo gól, a pak jsme vedli už 2:0. Je škoda, že jsme nepřidali třetí nebo čtvrtý gól, protože šance jsme na to měli. Sigma za první poločas neměla kromě gólu, který dala, skoro nic. Bylo to zbytečné, měli jsme to přežít. Druhá půle od nás byla horší. Sigma nás zatlačila, dopředu poslala další dva hráče a hrála, dá se říct, na čtyři útočníky. Je škoda, že jsme vedení neudrželi, ale bod se počítá.

Na hřišti to docela jiskřilo. V tomhle směru to byla solidní příprava před derby, že?
Bylo to vyhecované, ale myslím si, že to bylo od některých hráčů Olomouce zbytečné. V prvním poločase zbytečně přifilmovali dva, tři zákroky a kvůli tomu vznikla mela. Ve druhé půli to vzniklo po faulu, kdy někdo zajel do Zapiho (Petra Zapalače – pozn. red.) a ještě mu tam nadával, ať vstává. To nebylo fér. Myslím si, že při takových situacích je potřeba se spoluhráčů zastat. Jak napsal trenér Jílek, že jsme něco filmovali, tak to v žádném případě nebylo. Naopak. V první půli to tak bylo od hráčů Sigmy, třeba od Venci Pilaře. Bylo to zbytečné. V zápase samozřejmě byly emoce, ale po něm jsme si podali ruce, a tak by to mělo být.