oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Baráž o ligu je tady, do Opavy míří Bohemka

19.05.2022, autor Redakce
Opava – Již ve čtvrtek, 19. května 2022, se Slezský střetne v prvním barážovém utkání s pražskými Bohemians Praha 1905. Dokáže navázat na domácí úspěšné jaro?

Opavu čeká dvojzápas s Bohemians Praha 1905 o první ligu I přes prohru v posledním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si Slezský zajistil účast v baráži. Bohemians v poslední kole skupiny o záchranu zvítězili díky čtyřem gólům Puškáče nad Karvinou v Ďolíčku 4:0, ale ani to jim nestačilo na to, aby se baráži vyhnuli.

Slezský v posledním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zajížděl na půdu ambiciózní Vlašimi. V případě výhry by se definitivně umístil na 2. místě a čekali by na něj Teplice v boji o ligu. Slezskému k jistotě postupu do baráže stačila remíza. Samotné utkání se však pro opavské nevyvíjelo dobře, když úvodní branku utkání vstřelil Jurásek již v 8. minutě utkání. V celém utkání pak Slezané tahali za kratší konec, Vlašimi podlehli 3:1 a přerušili tak svou dvanáctizápasovou šňůru bez prohry. Líšeň nicméně také nezvládla svůj duel, prohrála na Žižkově a Opava tak mohla slavit, společně s Vlašimí, postup do baráže.

To pražští Bohemians se nacházejí na opačné výkonnostní křivce. Tým trenéra Veselého se sice nakonec umístil až na 14. místě FORTUNA:LIGY, tedy první barážové příčce, nicméně v nadstavbové části dokázal hned dvakrát zvítězit, když Zlínu a Karviné nasázel vždy po čtyřech gólech a remizoval také v Jablonci, kde mu remízu zachránil gólem v nastavení Hronek. Rozhodlo tak domácí utkání s Pardubicemi, kterým klokani celou nadstavbu odstartovali a v Ďolíčku padli 0:1. I přes výhru v posledním kole s Karvinou se tak Bohemians nedokázali dostat z barážových příček.

,,Bohemians jsou velice silný a zkušený tým. Oba útočníci, Puškáč i Chramosta, jsou hodně nebezpeční. Ale jsou tam i další. Květ, Hronek, Dostál nebo explzeňský Kovařík mají velkou kvalitu směrem dopředu. My se budeme chtít prosadit naším stylem hry. Neustále na soupeře vytvářet tlak a nedat mu prostor. Budeme se snažit být co nejvíce aktivní," uvedl trenér SFC, Roman West.

Jaroslav Veselý se v sezóně mohl spolehnout zejména na ex-opavského útočníka Davida Puškáče, který dokázal vsítit 11 branek. V ofenzivě mu pak zdatně sekundují Hronek (7 branek) s Chramostou (6 branek).

,,Jsem přesvědčený o tom, že podáme úplně jiný výkon než v posledním utkání ve Vlašimi. Ba naopak, že navážeme na dobré domácí zápasy. Je třeba hrát sebevědomě a ukázat to nejlepší, co v nás je. Věřím, že nás požene co nejvíce fanoušků k tomu, abychom uhráli co možná nejlepší výsledek do odvety," dodal opavský trenér.

Oba týmy se spolu naposledy setkali v 1. května 2021 ještě v rámci nejvyšší soutěže. Diváci na Městském stadionu tehdy vítěze nepoznali, jelikož utkání skončilo remízou 1:1. Za opavské se v zápase prosadil Matěj Helešic, za hosty pálil David Puškáč, který v tomto utkání ještě neproměnil pokutový kop. Remízou pak skončily rovnou tři z posledních pěti vzájemných utkání, přičemž ani jednou diváci neviděli více než dva góly.

Výkop prvního barážového utkání je na programu ve čtvrtek 19. května od 17:00 na Městském stadionu v Opavě.