oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
FK Teplice 2
Slezský FC Opava 2
středa 3.6., 27.kolo
SFC Opava 
od 18:00
 Bohemians 1905
Rozhovor – Tomáš Smola

Bláznivý Broněk? Štěstí, že ho tam trenér poslal, směje se Smola. Gólem načal Duklu

01.04.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – V důležité sobotní bitvě s Duklou udeřil už po šesti minutách a nasměroval Slezský FC k premiérové jarní výhře. Opava porazila Pražany v poměru 2:0 a kanonýr Tomáš Smola se trefil už poosmé v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY.

Tomáši, zápas s Duklou jste zvládli vítězně. Cítíte úlevu?
Po tom, co jsme přežili, je to velká úleva. Dukla takhle hraje, drží balon. Roman Skuhravý to takhle hrál i u nás. Byli silní, ale my jsme měli v první půlce více tutovek. Ať jsem to byl já, nebo Žiďas. Pak jsme se nechali zbytečné vyloučit. Z naší strany to bylo hodně nervózní, zbytečně jsme se báli. Díky bohu Dukla neproměnila své dvě vyložené šance a my jsme přidali gól na 2:0. Ještěže tam trenér poslal toho bláznivého Broňka (Stáňu). (směje se)

Jak byste popsal svůj gól?
Jurec hlavičkoval, Rada to přede mě vyrazil a já ani nevím, jak jsem to tam dorazil. Jestli pravou šajtlí, nebo patou. Nevím, ale to je jedno. Hlavně, že to skončilo v bráně.

V úvodu jste několikrát zahrozili z nebezpečných standardek...
Máme je dobré, i když to nijak extrémně netrénujeme. V tréninku na ně máme vyhrazenou tak půlhodinku. Máme ale typy hráčů, kteří se umí prosadit. Dáváme z toho hodně gólů.

Pavel Zavadil to zase kopal parádně, že?
On to tak kope, přitom v pátek na tréninku mu to zrovna nešlo. Říkali jsme mu, že když mu to nejde na tréninku, v zápase to bude určitě kopat dobře. (směje se)

Centry posílal do podobného místa...
Pro nás útočníky je tohle nejlepší balón. Do kapsy na střed přímo proti hlavě.

Na hrotu útoku jste byl od zbytku týmu hodně odříznutý. Jak jste to zvládal?
Hráli jsme o jednoho míň. Spíš bych se měl klukům omluvit za to, že jsem jim moc nepomohl v bránění. Zavoš se Schaffou to měli hrozně těžké. Byl jsem ale zavařený, když jsem běhal nahoře sám. Oni hráli jeden na jednoho, ale musím říct, že se mi tam hrálo docela dobře. Něco jsem tam udržel.

Měli jste zvýšenou motivaci i proto, že coby soupeř přijel bývalý trenér Roman Skuhravý?
Vůbec ne, my jsme museli vyhrát. Máme tři body. Udrželi jsme deset bodů na Karvinou, jedenáct na Duklu, a to je důležité.

Prožívali jste nějak jeho návrat do Opavy?
Sám jsem ho ještě nepotkal, ale myslím si, že už to není tak horké jako před rokem.

Poprvé na jaře jste vyhráli. Je to vzpruha, že?
To doufám. Teď máme Příbram, kde ale nebudu moct hrát, bude jen divák. Šanci ale dostane Venca (Juřena). Doufám, že dá gól a my si z Příbrami odvezeme minimálně bod. Budeme hrát zase zodpovědně zezadu a doufám, že nějaké body přivezeme.

V Příbrami se Opava bude muset obejít bez vás a kapitána Žídka...
Ale jsou tam jiní kluci. Venca (Juřena) je výborný útočník. Na tréninku den co den maká a šlape mi na záda. Dostane šanci a já mu budu přát, aby dal gól a ideálně nám trefil tři body.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 18:00 |
Slezský FC Opava
Bohemians 1905