oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Očima trenéra

Bod je plus. Můžeme se odpíchnout, ví Skuhravý. Výkon nehodnotil

12.08.2018, autor Redakce
Brno – Opavští fotbalisté nepředvedli v souboji s Libercem kdejak oslnivý výkon. Naopak. Zejména první půle byla ze strany Slezanů chabá. Po změně stran přišlo zlepšení a nakonec si Opava veze z Brna první ligový bod.

„Nesmíte se na mě zlobit, ale zápas nebudu hodnotit, jak jsem ho viděl, protože to nemá smysl,“ řekl na úvod tiskové konference opavský kouč Roman Skuhravý. „V přímém přenosu jsme viděli mužstvo, které obrovsky chce, a tak strašně mu to svazuje nohy… Je zázrak, že utkání skončilo 1:1,“ dodal jedním dechem.

Opavští se v sobotu dlouho hledali. „První poločas byl z naší strany dost křečovitý. Chyběla nám kombinace i nabídka. Ve druhé půli jsme začali dobře. Vypadalo to, že bychom utkání mohli zvládnout, ale pak jsme udělali dětinskou chybu, kdy pravý stoper vystoupil a Potočný šanci proměnil. Pak se nám podařilo vyrovnat ze situace, kterou jsem neviděl. Beru to jako plus. Můžeme se to od toho odpíchnout,“ tušil kouč Slezského FC.

„Veškerá fotbalová kvalita tam ale nebyla žádná. Byl to o parník nejhorší výkon, co jsem u týmu. Nervozita nám neumožnila podat velký výkon. Svazovala nám nohy,“ pokračoval Skuhravý. Poté, co Potočný otevřel skóre, srovnal z penalty Kuzmanović na 1:1. Penaltu ale opavský kouč neviděl. „Mám to tak vždycky. Už jako hráč jsem se nedíval, teď taky ne,“ upřesnil.

Po matném prvním poločase překvapivě stáhl ze hry útočníka Davida Puškáče, kterého nahradil obrácen Matěj Hrabina. „Pušky měl lehký otřes mozku, ale jinak to jde za mnou, protože jsem neodhadl rozpoložení hráčů,“ přiznal Skuhravý. Ten v závěru poslal na hřiště Tomáše Smolu, který hru výrazně oživil. Navíc na něj byla odpískána penalta. „Smolík to má se mnou těžké. Na Slavii odehrál solidní poločas, ale chtěl jsem něco změnit a odnesl to on. Vím, že je to statečný kluk a ještě ukáže, jak důležitým hráčem pro nás je,“ podotkl.

Zápas SFC s Libercem sledovalo v Brně 1 236 fanoušků, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru. „Zásadní bylo přestěhování diváků na hlavní tribunu. Všem příznivcům moc děkuji, protože tahle situace je opravdu těžká pro všechny,“ uzavřel trenér Slezanů.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies