oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 7.8., 3.kolo
SFC Opava 
17:00
 Vyškov

Bronislav Stáňa: Přišel jsem se porvat o základní sestavu

04.01.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Má v plánu restartovat svou kariéru, kterou zabrzdilo vážné zranění lokte. Řeč je o naší nové posile Bronislavu Stáňovi, která do Městských sadů dorazila z ostravského Baníku.

„Do Opavy se těším. Nabídka pana Grussmanna mě potěšila. I jeho slova, že mi chce Opava pomoci restartovat kariéru,“ usmíval se Bronislav Stáňa. Do slezské metropole přišel z ostravského Baníku. „Po příchodu Nemanji Kuzmanoviće jsem vycítil, že šanci v základní sestavě bych moc nedostával, i proto jsem rád, že mohu hrát za Opavu,“ zdůraznil pětadvacetiletý fotbalista.

„Měl jsem velké zdravotní problémy s ramenem. Docela dost dlouho jsme se do toho dostával. Nyní už je všechno v pohodě,“ dodává. Opavská kabina není pro něj úplnou neznámou. „Ve Znojmě jsem hrával s Jardou Svozilem, jsme kámoši. V Brně pro změnu se Simim (Dominikem Simerským - pozn. red.). Věřím, že v Opavě rychle zapadnu do kabiny. Přišel jsem se porvat o základní sestavu,“ řekl rázně.

Proti Opavě si Bronislav Stáňa v minulosti zahrál, a to jak v dresu Znojma, tak ostravského Baníku. „Pamatuji si hlavně zápasy s Baníkem. Mělo to náboj a velkou úroveň,“ vzpomíná. Nyní si navíc polepšil. Vzhledem k podzimní výhře Opavy nad Baníkem je nyní součástí týmu, který kraluje Slezsku. „Jojo, už jsem to hned v kabině od kluků schytal,“ smál se rychlonohý záložník.

Očima generálního manažera SFC Aloise Grussmanna:

„Bronislav Stáňa může podobně jako Bidje Manzia hrát na více postech. Navíc je v perspektivním věku. Víme, jaký má v sobě potenciál.“Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies