Čeští mladíci nedali San Marinu šanci, nasázeli mu šest branek

9. 10. 2019
Redakce | FOTO: Jan Tauber, fotbal.cz

Opava – Vstup do základní části kvalifikace o postup na mistrovství Evropy čeští reprezentanti do 19 let zvládli skvěle. V Městských sadech si poradili s výběrem San Marina v jednoznačném poměru 6:0.

Výběr trenéra Luboše Kozla začal skvěle. Už po třech minutách se k odraženému míči jako první dostal Vít a jeho tečovaná pumelice skončila přesně u tyče mimo dosah brankáře Colomba. Krátce nato sice gólman San Marina vyrazil dělovku Karabce, jenže přímo do míst, kde číhal Vít, který pohotovou dorážkou poslal český tým do dvoubrankového vedení.

Franciosi se sice rozčiloval, ale marně. Po jeho ruce rozhodčí Hamiti odpískal penaltu. Míč si nachystal Firbacher, jehož první střelu Colombo sice zlikvidoval, ale balon vytěsnil jen před sebe a Firbacher z dorážky zvýšil na 3:0 pro české reprezentanty. Ve druhém poločase přidali favorizovaní Češi další tři góly, o které se postarali Szewieczek, Vlček a Zeronik.

„Je to pro nás splněná povinnost. I když i takové zápasy bývají složité, když se nedají góly. My jsme je ale dali hned na začátku a mužstvo ožilo. Přáli jsme si dobrý start, abychom se uklidnili. Fáze od třicáté minuty do konce poločasu se mi ale nelíbila. Hráli jsme profesorsky, bez pohybu na míči,“ přiznává trenér české reprezentace do 19 let Luboš Kozel.

„O přestávce jsme apelovali na to, abychom přidali a postupem času přibývala i naše převaha na hřišti. Mohli jsme přidat i další góly, ale brankář soupeře, mimochodem z Juventusu, chytal velmi dobře. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, ale nejdůležitější utkání nás čeká v sobotu,“ dodává Kozel.

Česká republika "19" – San Marino "19" 6:0 (3:0)
Branky: 3. a 16. Vít, 22. Firbacher, 53. Szewieczek, 84. Vlček, 90+1. Zeronik.
Rozhodčí: Hamiti – Myftari, Portelli.
ŽK: Tomassini, Casali (oba San Marino).
Diváci: 412.
Česká republika "19": Markovič – Szewieczek, Cedidla, Vlček, Žilák – Žambůrek, Vít (56. Svoboda) – Karabec, Kozák (73. Zeronik), Radosta (73. Pech) – Firbacher (56. Kosař). Trenér: Luboš Kozel.
San Marino "19": Colombo – Franciosi, Matteoni, Fabbri, Tosi (65. Grassi) – Valentini – Ciacci (58. Casali), Tomassini (90+1. Gessaroli), Rastelli, Contadini (58. Santi) – Piscaglia (58. Pasquinelli). Trenér: Pietro Rossi.