oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Rozhovor – Nemanja Kuzmanović

Dal gól, pak přeskočil fotografa. Chtěl jsem mu zkazit záběr, směje se Kuzmanović

01.10.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Hned v úvodu sobotního utkání na půdě Uherského Hradiště poslal brankáře Daňka nebezpečnou střelou do vzduchu. Po dvaceti minutách udeřil hlavou po rohu. Nemanja Kuzmanović nasměroval svůj tým k cenné výhře nad Slováckem, a když mířil na děkovačku s fanoušky, v dobrém rozmaru přeskočil dřepícího fotografa.

Opavští byli na půdě Slovácka dokonale efektivní. Dalo by se říct, že domácí hráli a Slezané dávali góly. „Soupeř hrál pořád stejně. Neustále nakopával dlouhé míče dopředu. Měl hodně šancí, ty si ale vytvořil kvůli našim chybám. Naštěstí jsme přesto vyhráli,“ říká na úvod Nemanja Kuzmanović.

„Kromě šancí po našich individuálních chybách se ale jinak domácí k ničemu nedostali. Jejich dlouhé míče jsme dobře pokrývali a vyhrávali jsme i osobní souboje,“ dodává.

Vstupenky na Bohemku »

Slezský FC přežil příležitost Havlíka, jehož ránu vychytal Šrom, i hlavičku Rezka do tyče. Pak si Opava pomohla standardkou, kterou zakončil hlavou pod břevno právě srbský borec.

„Už předtím jsem měl šanci, kdy jsem asi po dvou minutách střílel na přední tyč. Pak nám vyšel roh. Mám při něm dělat servis na přední tyči, kdyby byl centr krátký, abych mohl vystřelit, nebo míč prodloužit dál. Viděl jsem, že Sim (Dominik Simerský – pozn. red.) s Puškou (Davidem Puškáčem) dělají blok, takže jsem zůstal u první tyče a nějak jsem to probil do brány. Zap (Petr Zapalač) mě trefil krásně,“ pochvaluje si zkušený fotbalista.

SFC kontroloval hru, s přibývajícím časem ve druhé půli Slovácko znervóznělo, a pak v závěru udeřil Juřena gólem na 2:0. „Venca to vyřešil krásně. Měl to docela těžké, protože gólman byl blízko, ale krásně míč zasekl a dal to do prázdné. Věřili jsme si. Zezadu jsme pak rozjeli docela ťukec. Vycházelo nám v podstatě všechno. Utkání jsme dohráli s přehledem,“ tvrdí Kuzmanović.

Ten sice závěr utkání strávil na lavičce, ale pak byl hodně vidět při děkovačce. Když dobíhal za radujícími se spoluhráči, cestou přeskočil fotografa, jenž zrovna fotil radost Opavských. „Chtěl jsem s sebou vzít malého, ale na poslední chvíli si to rozmyslel a nechtěl. Bál se, protože to byl hukot. Pak jsem si všiml, že kluky fotí fotograf, tak jsem se mu rozhodl zkazit záběr,“ vtipkuje.

„Bylo štěstí, že nevstal zrovna ve chvíli, kdy jsem ho přeskakoval. To by asi dopadlo špatně,“ směje se srbský střelec. Přišla odezva? „Ne, ne. Já jsem dělal, že nic a rychle jsem utíkal za týmem,“ culí se.

Bohemka bude nepříjemná, ale výhra by nám hodně pomohla

K týmu přišel nový kouč Ivan Kopecký a vyjma zápasu na půdě mistrovské Viktorie Plzeň, kde Opavští padli gólem z penalty v závěru, urvali Slezané z dalších dvou utkání plný počet bodů. „Funguje to, daří se nám. V Plzni bychom uhráli remízu, kdybychom měli více štěstí. Přístup trenéra je výborný. Celá šatna se snaží o to, aby si to rychle sedlo. On to chce ulehčit nám a my jemu. Jsme za něj rádi,“ vykládá Kuzmanović.

V pondělí se na hrací ploše stadionu v Městských sadech už rozvážela vegetační vrstva. Brzy by se mělo začít zelenat. „Už se těšíme, protože je to fakt dlouhá doba. Pořád někam jezdíme. Týden, co týden. Tohle nám pak odpadne. Strašně se těšíme i na fanoušky, kteří si tady ligu zaslouží,“ pokračuje.

Na druhou stranu, v Brně Slezský FC porazil severočeské soupeře Jablonec i Teplice. „Spíše ale hrajeme jiným stylem. Upřímně, na to Brno si nejde zvyknout, ale byli jsme s tím srovnaní od začátku. Bohužel. Nebudeme brečet. Hrajeme víc zezadu, vepředu pak vždy něco předvedeme a šance si vytvoříme. Snad to tak bude fungovat i nadále,“ přeje si devětadvacetiletý fotbalista.

V neděli od 15 hodin Slezany čeká další bitva v Brně s pražskými Bohemians 1905. „Budou nepříjemným soupeřem. Mají trenéra Haška, známe ho z dřívějška z Vlašimi. Budou hrát určitě poctivě z bloku a hrozit z brejků. Mají rychlé hráče, kondičně výborně připravené. Nečeká nic jednoduchého, ale chceme vyhrát. Hodně by nám pomohlo, kdybychom potvrdili výhru ze Slovácka,“ uzavírá Nemanja Kuzmanović.

Vstupenky na zápas s Bohemkou jsou v prodeji on-line v síti Ticketportal.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies