Dalibor Večerka bude pokračovat ve Spartě, která uplatnila opci

23. 6. 2022

Opava – Opavský odchovanec, Dalibor Večerka, který většinu uplynulé sezony strávil v dresu pražské Sparty formou hostování s opcí, podepsal s Pražany smlouvu.

Devatenáctiletý obránce v opavském dresu nastupoval napříč všemi mládežnickými týmy a postupně se propracoval až do sestavy A-týmu.

Své první utkání v A-týmu, a zároveň také ve FORTUNA:LIZE, odehrál 29. srpna 2020, kdy nastoupil na 59 minut proti Karviné. Jeho debut v nejvyšší soutěži však skončil porážkou 1:2 na domácím stadionu. Od svého prvního zápasu pak stihl do konce ročníku nasbírat celkem 23 ligových startů, ve kterých nastoupil na 1598 minut. Před svým hostováním ve Spartě stihl v opavském dresu odehrát ještě 5 zápasů v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Po svém přestupu do Sparty nastoupil za B-tým Pražanů do 12 utkání, ve kterých vstřelil jednu branku. Díky svému věku mohl nastoupit také za kategorii U19, kde si ve dvou zápasech připsal dvě přesné trefy.

Přejeme Daliborovi hodně sportovních úspěchů a pevné zdraví.