oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 7.8., 3.kolo
SFC Opava 
17:00
 Vyškov

Devatenáctka třetí v Polsku, v boji o bronz porazila Wroclaw

26.12.2014, autor erb
O P A V A - Třetího ročníku mezinárodního halového turnaje v polských Kobierzycích se ve zlatou neděli zúčastnil opavský starší dorost. Přestože ve skupině ani jednou neprohrál, v semifinále podlehl Górniku Walbrzych. V boji o bronz pak devatenáctka Slezského FC porazila Slask Wroclaw.

Na turnaji bylo osm týmů rozděleno do dvou skupin po čtyřech, do semifinále postupoval první a druhý tým. Slezský FC se ve skupině umístil na druhém místě s pěti body, stejný počet bodů měla také Wroclaw, a tak rozhodovalo skóre, které měl polský výběr lepší.

V semifinále se opavští střetli s Walbrzychem a v základní hrací době utkání skončilo 2:2. Došlo tedy na penalty, ze kterých vyšel vítězně polský celek. V boji o třetí místo se opavská devatenáctka utkala s Wroclawí a díky brankám Rolného a Adamovského zvítězili Opavští 2:1 a z Kobierzyc vezou bronz. Z opavského týmu byl organizátory zvolen nejlepší hráč turnaje, kterým se stal Adam Rolný.

Kromě zápasů připravili organizátoři doprovodný program, ve kterém se střetly staré gardy hráčů Wroclawi a Berlína nad 50 let. Dále bylo k vidění vystoupení žongléra s míčem, mistra světa, Pawla Skóry, a pěvecké vystoupení vokální zpěvačky Kasi Falkowskiej.

Fotografie z turnaje

Slezský FC reprezentovali: Filip Kotala, David Muczka, Tomáš Adamovský, Vojtěch Berger, Lukáš Češek, Adam Helebrand, Matěj Helebrand, Jakub Janetzký, Roman Kirschner, Jakub Košárek, Adam Rolný, Ondřej Večerek. Realizační tým: Alois Skácel (trenér), Pavel Devátý (asistent trenéra), Jaroslav Rovňan (technický doprovod).

Zápasy SFC Opava

 • Miedz Legnica – SFC Opava 0:2 (Branky Opavy: Kirchner, Večerek)
 • Sleza Wroclaw – SFC Opava 1:1 (Češek)
 • Slask Wroclaw – SFC Opava 1:1 (A. Helebrand)
 • Semifinále: SFC Opava – Gornik Walbrzych 2:3p (M. Helebrand, Janetzký)
 • O třetí místo: SFC Opava – Slask Wroclaw 2:1 (Rolný, Adamovský)
 • Celkové pořadí:

  1. JKS Gornik Walbrzych
  2. OKS Odra Opole
  3. SFC Opava
  4. WKS Slask Wroclaw
  5. MKS Parasol Wroclaw
  6. MKS Miedz Legnica
  7. KS Sleza Wroclaw
  8. STK GKS Kobierzyce


  Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies