Devatenáctka zvládla odvetu s Kroměříží a slaví záchranu!

13. 6. 2015
Redakce | Foto: Deník / František Géla

O P A V A - Starší dorost Slezského FC náročnou misi zvládl a v baráži uhájil právo na účast v celostátní dorostenecké lize i pro příští soutěžní ročník. Opava v úvodním duelu zvítězila v Kroměříži 1:0, a přestože prohrávala, odvetu nakonec ovládla v poměru 4:1.

Úvod zápasu byl v režii domácích borců, kteří začali dobře, a brzy si vypracovali několik slibných šancí. Nejprve po Večerkově centru zakončoval Janetzký, opavští fanoušci už zvedali ruce nad hlavu, ale radost jim sebral hostující brankář Unger.

Pak po další Večerkově nabídce pálil z první Berger, míč však po jeho ráně z hranice šestnáctky jen proletěl nad břevnem. Ve 24. minutě však po velkých zmatcích před opavskou bránou skóroval hostující Berky a Opava byla v nepříjemné situaci.

„Věděli jsme, že baráž rozhodně nebude jednoduchá a Kroměříž dokázala, že naše předpovědi byly správné. První utkání jsme zvládli a druhé bylo o tom neudělat hrubou chybu. Začali jsme dobře, měli jsme tři šance, ale pak jsme bohužel inkasovali,“ řekl kouč opavské devatenáctky Alois Skácel.

O dvacet minut později se však po rohovém kopu parádně i s pomocí branky trefil hlavou Adamovský a Slezanům se dýchalo o poznání lépe. Tentýž hráč mohl skóre otočit krátce po změně stran, ale jeho střelu z dobré pozice lapil kroměřížský gólman Unger. Opavští se dočkali v 67. minutě, kdy se trefil Vitoul, a hosté museli vstřelit dvě branky.

Hned vzápětí se přesnou střelou k tyči prosadil opavský útočník Adam Helebrand, v závěru upravil na 4:1 střídající Korbel a opavská devatenáctka mohla slavit záchranu. „Klíčové bylo, že jsme udrželi ve hře, i když jsme dostali nešikovný gól. Potěšilo mě, že se kluci nezlomili a snažili se hrát pořád hrát,“ dodal s úsměvem trenér staršího dorostu.

Slezský FC Opava U19 – SK Hanácká Slavia Kroměříž U19 4:1 (1:1)
Branky: 44. Adamovský, 67. Vitoul, 73. A. Helebrand, 89. Korbel – 24. Berky.
Rozhodčí: Marek – Hájek, Peřina.
Opava "19": Lasák – Košárek (46. Vitoul), Farský, Češek, M. Helebrand – Adamovský, Rolný, Janetzký (69. Rychlý), Berger, Večerek – A. Helebrand. Trenér Alois Skácel.