oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Didiba přestupuje do Zlína

30.06.2022, autor Redakce
Opava – Kamerunský univerzál Joss Didiba opouští Slezský a po dvou letech míří za první ligou do Zlína.

Dvaceti tří letý kamerunský univerzál Joss Didiba do Opavy zavítal poprvé v září 2020, kdy přišel na hostování ze slovenské Senice. Po prvoligové sezoně, která bohužel skončila sestupem, na něj Slezský FC uplatnil opci a Didiba se od sezony 2021/22 stal kmenovým hráčem Opavy.

Během svého dvouletého působení si připsal 59 ligových startů, ve kterých nasbíral 4 784 minut a dokázal vsítit dvě branky. Další tři zápasy přidal v MOL Cupu, ve kterých se prosadil rovněž dvakrát.

Rok před koncem smlouvy tak Joss přestupuje do Zlína.

„S Jossem jsme jeho budoucnost řešili již v zimě, kdy vyjádřil přání odejít do ligy, ale nepřišla na něj žádná adekvátní nabídka a zadarmo jsme jej pouštět nechtěli. Každopádně jsme věděli, že se k jednáním o jeho odchodu v létě vrátíme, jelikož mu za rok v létě končila smlouva a její prodloužení nebylo pravděpodobné. I proto jsme se rozhodli jednat o jeho uvolnění. Jednání se Zlínem pak byla navíc velmi rychlá, korektní a podařilo se nám najít společnou řeč. Jossovi každopádně děkujeme za jeho služby, které tady odvedl a přejeme mu do další kariéry jen to nejlepší," uvedl sportovní manažer Jaroslav Kolínek.

¨ Díky za vše Didi!