oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 12.8., příp.
Rapid Vídeň 
od 17:00
 SFC Opava
Změny v kádru

Do Opavy přichází Sus, Jurečka přeřazen do B-mužstva

04.09.2019, autor Redakce
Opava – V kádru prvoligového A-mužstva Slezského FC došlo ke dvěma změnám. Opavský dres bude nově oblékat Martin Sus, do divizní rezervy je přeřazen Václav Jurečka.

Martin Sus v Opavě podepsal roční smlouvu s opcí. Zkušený devětadvacetiletý obránce, který může nastupovat také v záloze, dříve působil ve Spartě, na Kladně, v Příbrami, Liberci, Vlašimi či v Baníku.

Naposledy ovšem hrával ve slovenské Seredi. „Prošel kvalitními týmy, měli jsme o něj zájem už v květnu, ale respektoval jsem jeho přání být na Slovensku. V Seredi se však rozhodl skončit. Může nám pomoci na více postech. Jsem velice rád, že tady bude,“ říká sportovní manažer Slezského FC Alois Grussmann.

Naopak z A-týmu je do rezervy přeřazen Václav Jurečk, kterému na konci roku končí smlouva. „S Vaškem a jeho manažerem jsme jednali už delší dobu. Řekli jsme si, že si dáme určitý termín, který jsme posunuli do první ligové přestávky. Chtěl jsem znát jejich rozhodnutí a bylo mi řečeno, že Vašek Jurečka v Opavě nemíní podepsat novou smlouvu,“ vysvětluje Grussmann.

„Z toho pohledu je pro nás neperspektivní, nechce hrát za Opavu, a proto jsme ho přeřadili. Kabina i trenér Kopecký toto akceptují,“ tvrdí sportovní manažer SFC. „S Vaškem jsem ale ve středu znovu mluvil a dal jsem mu ještě čas na rozhodnutí. Otevřeli jsme mu cestu v lize a nevím, proč by u nás neměl pokračovat,“ dodává.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies