oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 16.10., 11.kolo
Příbram 
15:30
 SFC Opava

Do Slezska dorazí Slavia. Má neskutečnou sílu, ví Zavadil

31.08.2019, autor Redakce
Opava – Zápas se Slavií fotbalovým svátkem? Bezesporu. Úplně stejně to vnímá zkušený záložník Pavel Zavadil. Ten proti týmu z Edenu nastoupil několikrát. V paměti mu nejvíce utkvělo derby se Spartou, to bylo v dobách, kdy byl ještě součástí týmu z Letné. Na nedělní duel své Opavy se Slavií se těší. Slezané v něm mohou jen překvapit.

„Slavia je tým s obrovskou kvalitou. Je ve všech řadách neskutečně silný. Dokázali to v zápase s Bohemkou. Na hřiště šla nová jedenáctka a vše jim sedlo,“ říká nejzkušenější hráč Opavy Pavel Zavadil. „Trenér Trpišovský má můj obdiv, co s týmem dokázal. Slavia jasně převyšuje českou ligu a je konkurenceschopná v Evropě. Takhle se má dělat fotbal,“ pokračuje v povídání jednačtyřicetiletý záložník.

Pavel Zavadil odehrál proti Slavii řadu bitev, jedna mu ale utkvěla hodně v paměti. „Měl jsem to štěstí, že jsem byl aktérem velkého pražského derby. Hrával jsem za Spartu, tenkrát byla plná Letná a já v základní sestavě. Pořádně jsem si to užil,“ svěřil se zkušený záložník.

Otázkou je, jak bude vypadat nedělní duel. Slavia je v top formě, Opava se trápí, což dokumentoval jasně zápas v Plzni. „Takhle jako v Plzni hrát nemůžeme, to by dopadlo hodně špatně. Musíme se více semknout a podstatně lépe bránit, a to úplně všichni. Netýká se to jen defenzivních hráčů,“ podotkl Pavel Zavadil.

Suverénní Slavii dokázala zatím letos obrat jen Karviná. „Měli i štěstí, hlavně bránili. My taky musíme mít hru postavenou na poctivé defenzivě,“ má jasno nejstarší hráč ligy. V neděli se dá v Městských sadech očekávat plný dům. „Věřím, že diváci si cestu na stadion najdou. Potřebujeme jejich pomoc, potřebujeme na stadionu dvanáctého hráče,“ vzkazuje fanouškům Pavel Zavadil.

Nedělní utkání má výkop v 16.30.

Na umělce vyroste střelnice, překonáte naše borce?

Brány Městského stadionu se pro všechny fanoušky otevřou v 15.00 hodin. Hostující příznivci, pro které je vyčleněno 369 míst, mají do svého sektoru vyčleněn samostatný vstup. Všechny diváky žádáme o respektování Návštěvního řádu stadionu.

Do Opavy v neděli dorazí i Fortuna střelnice, která vyroste na hřišti s umělou trávou za tribunou G. Pro zájemce o účast v soutěži bude otevřena pokladna ze vstupu od Opavice už od 14.30 hodin. Vstup na střelnici bude umožněn pouze s platnou vstupenkou. Překonáte výkon našich borců?Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies

 
×
Dnes v 15:30 |
1.FK Příbram
Slezský FC Opava