oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 19.6., příp.
SFC Opava 
od 10:30
 Vítkovice
Preview: SFC Opava - Zlín

Do Slezska míří Ševci v čele s koučem Pulpitem, zabere Opava?

31.10.2014, autor Redakce
O P A V A - Ševci míří do Opavy! V sobotu 1. listopadu od 18 hodin se na stadionu v Městských sadech představí zlínský Fastav, aktuálně devátý tým tabulky, který z pozice hlavního kouče vede fotbalový odborník a známý bouřlivák v jedné osobě Martin Pulpit. Pokud Slezané zvítězí, dotáhnou se bodově právě na Zlín.

„Soupeř před sezonou deklaroval jako svůj cíl útok na postup, ale momentálně těch bodů tolik nemá. I když při vyrovnanosti tabulky není odstup na postupové příčky tolik výrazný. Čeká nás těžký soupeř, který se bude chtít výsledkově zvednout a jít bodově nahoru, ale to samé potřebujeme i my,“ řekl opavský trenér Jan Baránek. Tomu možná bude chybět talentovaný útočník Petr Ševčík.

„Celý týden netrénoval. Uvidíme, jak bude vypadat na pátečním odpoledním tréninku. V sestavě zřejmě pár změn uděláme,“ dodal kouč Slezského FC.

Porovnání soupeřů v letošní sezoně FNL
Slezský FC Opava FASTAV Zlín
SFC Opava 12. pozice v tabulce 9. FASTAV Zlín
14 získané body 17
4 – 2 – 6 výhry – remízy – prohry 4 – 5 – 3
12:18 skóre 14:13

Zlínští fotbalisté naposledy podlehli olomoucké Sigmě, kdy o osudu zápasu rozhodl v závěru Michal Ordoš, který Hanákům zařídil vítězství 1:0. „I přes porážku musím svůj tým pochválit a složit mu kompliment. Mužstvo zápas odpracovalo a při dané kvalitě hráčů asi odvedlo své maximum. V prvním poločase jsme byli lepším týmem my. Vypracovali jsme si velké gólové příležitosti, od začátku sezony se však potýkáme s koncovkou a svůj tlak jsme nekorunovali vstřelenou brankou,“ okomentoval zápas proti největšímu favoritovi soutěže pro klubový web Zlína trenér Martin Pulpit.

Delegace rozhodčích

  • Hlavní: Jan Machálek
  • Pomezní: Robert Hájek
  • Pomezní: Petr Caletka
  • Delegát: Miroslav Svoboda

Ševci nedisponují špatným kádrem. Náročný kouč k tomu říká: „Mužstvo potřebuje doplnit kvalitou na dvou třech postech, což tvrdím již od svého příchodu. Útočníků sice máme dost, dokážu si však představit typologicky jiné fotbalisty, na něž jsme ale během léta z ekonomických důvodů nedosáhli. Nebudeme ani měnit rozestavení, protože to velká mužstva, jakým Zlín určitě je, nedělají. Musím tedy dál tvrdě trénovat s tím, co máme, a pracovat na zlepšení.“

Když si uděláme krátkou revizi zlínského kádru, pro opavského fanouška najdeme zajímavé jméno už mezi tyčemi. Současnou jedničkou Fastavu je devětadvacetiletý Polák Krzysztof Żukowski, který ve Zlíně hostuje ze Śląsku Wrocław. Obranu má pod palcem bývalý ligista, sedmatřicetiletý stoper David Hubáček, jenž má za sebou osmileté působení v pražské Slavii.

Zkušenostmi oplývá i druhý stoper Michal Malý, zlínský odchovanec s šesti prvoligovými starty na kontě. Docela dost odehráno má i krajní obránce Ladislav Benčík, jenž prošel například Slováckem nebo Ústí nad Labem. Naopak mezi mladíky patří mladý Chorvat Diego Živulič.

Zajímavou postavou je i mladý záložník Róbert Matejov, který na sebe upozornil v nejednom zápase. V dřívější době tento hráč oblékal dres Varnsdorfu. Opomenout nelze ani ex-vítkovického Tomáše Poznara a také kanonýra Lukáše Železníka, který kdysi druholigové starty sbíral v Hlučíně.

Co se týče zajímavého fotbalového životopisu, ten má bezesporu Pavel Malcharek. Toho si v minulosti jako velký talent vyhlédla pražská Sparta ve Vítkovicích. V jejím dresu se ale fotbalový univerzál neprosadil, a poté prošel celou řadu klubů. Hrával v Plzni, na Slovácku, v Trnavě či v ostravském Baníku.

Když to shrneme, do slezské metropole míří zajímavý tým. Pokud se Opavě podaří vyhrát, bodově se dotáhne právě na Ševce.

Ze sobotního utkání, které startuje v 18 hodin bude připraven také textový on-line přenos na serveru Onlajny.com.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies