Do Slezska míří Varnsdorf, který se začíná zvedat

23. 10. 2015

O P A V A - Fotbalisté Slezského FC nevyhráli sedm kol v řadě a nyní před sebou mají další možnost nelichotivou sérii ukončit. Do Opavy zavítá třináctý Varnsdorf, který začíná chytat formu. Utkání na stadionu v Městských sadech startuje v <b>sobotu 24. října 2015 od 18 hodin</b>.

Opavským bude chybět Jan Schaffartzik, který po červené kartě v Ústí nad Labem vyfasoval od disciplinární komise stopku na čtyři následující soutěžní zápasy.

Loni skončili varnsdorfští fotbalisté na druhém postupovém místě, nejvyšší soutěž ale s díky odmítli. Úspěšný kouč Zdenko Frťala zamířil do Podbrezové, účastníka nejvyšší slovenské soutěže, kde ale předčasně skončil. Jeho místo zaujal někdejší kouč Jablonce Roman Skuhravý. Tým ze severu Čech neprožíval zrovna idylický začátek podzimu, nicméně v posledních utkáních se začal zvedat a hlavně mu to střílí. Ve dvou utkáních nasázel sedm branek.

Slovan zvládl dva poslední zápasy, v hektickém zápase remizoval v Hradci Králové 4:4 a v neděli se dočkal první výhry, když na domácím trávníku porazil České Budějovice 3:2. Vítězný gól vstřelil v první minutě nastavení Ladislav Martan. „Do zápasu jsme nevstoupili špatně, v kritických situacích nás podržel brankář. Dali jsme dvě branky, kdy jsme dobře vyřešili brejkové situace,“ začal hodnotit utkání s Českými Budějovicemi trenér Varnsdorfu Roman Skuhravý.

„Pak si vzal slovo rozdílový hráč Jan Šimák, dal nám nádhernou branku. I když jsme ve druhém poločase nehráli špatně a zlepšili organizaci hry, soupeř vyrovnal. Kluci se rvali do posledních minut, nakonec přišla branka od Ládi Martana, který svou šanci s klidem proměnil. Tahle výhra je zlomová, pro nás je to cenná výhra, čekali jsme na ni deset kol, věřím, že se nyní zvedneme, navíc se nám vrací hráči po zranění,“ řekl ještě k prvnímu vítězství v sezoně Roman Skuhravý.

Co se týče hráčského kádru, trenér Skuhravý má poměrně silný tým. Pro opavského fanouška je malou zajímavostí, že Slovan má v kádru dva bývalé hráče Hlučína, a to obránce či záložníka Jana Jurošku a také středopolaře Michala Skwarczeka.

Bezesporu největšími ikonami klubu jsou brankář Radek Porcal, záložník Matěj Kotiš, který si vyzkoušel i ligu v Hradci Králové, a také Ladislav Martan, ten si také zakopal první ligu. Mimo jiné oblékal dres Slovácka, Liberce a Žižkova.

Na soupisce figurují taky tři cizinci, ať už se jedná o nigerijského útočníka jménem Chukwuma Chukwudi nebo makedonského záložníka Fahrudina Durdeviče. Nejznámějším zahraničním hráčem je ale ukrajinský Pavlo Rudnytskyy. K oporám Skuhravého výběru patří Petr Zieris nebo Pavel Tvaroha.

Je jasné, že v sobotu 24. října 2015 od 18 hodin nečeká opavský výběr nic lehkého, proto potřebuje vaši podporu!

Z utkání bude připraven také podrobný textový on-line přenos na webu Onlajny.com.