oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 27.1., 14.kolo
Bohemians 1905 
16:00
 SFC Opava

Domácí dvojzápas je tady, ve středu dorazí Bohemka

02.06.2020, autor Redakce | FOTO: Deník
Opava – Fotbalisté Slezského FC před sebou mají dvě domácí utkání v řadě – ve středu vyzvou Bohemians Praha 1905, v neděli pak narazí na Slovácko. Jaká je aktuální situace v opavské kabině? To prozradil trenér SFC Jiří Balcárek.

„Pro nás je to důležité utkání, ale to už bude každé do konce sezony. My se především musíme dát zdravotně do pořádku, protože zápasy jdou v rychlém sledu. Pro nás je prioritou, aby byli hráči zdraví a mohli jsme se plnohodnotně připravovat na další utkání,“ vysvětluje opavský kouč Jiří Balcárek.

Zdravotní problémy mají René Dedič, Adam Gorčica, Dominik Smékal, Adam Ščudla či Pavel Zavadil. Otazník visí i nad startem útočníků Václava Juřeny či Lukáše Železníka. V tomto směru Opavským vyhovuje možnost pěti střídání během utkání.

„Pro trenéry je to dobrá věc. Umožňuje nám to rozložit síly mezi více hráčů, přece jen za týden sehrajeme tři utkání, a tak potřebujeme rozložit minutáž. Všichni hráči budou v průběhu zbytku sezony hodně důležití. Každý dostane svůj prostor,“ má jasno.

Klokanům se daří, doma porazili Teplice v poměru 4:0 a naposledy i soupeře z jihu Čech. „Bohemka má pasáž, kdy hraje v obrovské formě. Vyhrála dvakrát za sebou. Naposledy s Dynamem dala krásný první gól, pak přidala další dva a v závěru trochu polevila. České Budějovice snížily, ale Bohemka si to zkušeně pohlídala,“ pokračuje trenér SFC.

„Navíc má spoustu kreativních hráčů. Pulkrab vepředu umí udržet míč, Vacek je prvkem kreativity a Jindřišek skvěle odvádí černou práci a přináší i velkou zkušenost,“ dodává Balcárek jedním dechem.

Opava venku zlomila černou sérii sedmi zápasů v řadě bez vstřelené branky. Na půdě Teplic se prosadila hned dvakrát. „Kluky do toho tlačím. Pracujeme na tom často, takřka každý trénink, aby chodili do vápna ve velkém počtu. Víme o našem problému s koncovkou a neustále na něm pracujeme. Věřím, že to bude lepší a lepší,“ uzavírá kouč Slezského FC.

Středeční duel má výkop na programu v 18 hodin. Sledovat ho můžete v přímém přenosu na O2 TV Sport či prostřednictvím textového on-line přenosu.

Bezpečnostní opatření a organizační informace

 • Slezský FC plně využije povolenou kapacitu 300 osob
 • U vstupu na stadion bude všem osobám měřena tělesná teplota
 • U vstupu na stadion bude připravena dezinfekce
 • V areálu stadionu jsou všechny osoby povinny nosit roušku
 • Platí povinnost dodržovat minimální odstup (2 metry) mezi jednotlivými osobami
 • Pro diváky budou otevřeny pouze sektory F7 – F9

Vstupy na stadion

 • VIP – klasický vstup od Parkhotelu
 • Média – klasický vstup na tribunu přes sekretariát (press centrum a pracovní místnost jsou uzavřeny)
 • Diváci – vstup z ulice U Opavice
 • Stadion bude otevřen hodinu před výkopem, tj. v 17 hodin


 • Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies