oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 26.6., příp.
Púchov 
11:00
 SFC Opava

Dordič a Hnaníček? S nimi jsem spokojený, říká Balcárek. Vyhlíží útočníka

15.01.2020, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Z plného kondičního drilu vlétli fotbalisté Slezského FC do prvního přípravného utkání. V souboji s třetiligovým Hlučínem byla na opavském týmu patrná velká únava, duel nakonec skončil remízou 1:1.

„I když jsme v zátěžovém tréninkovém procesu, jsem nespokojen s tím, co převedli někteří hráči,“ tvrdí opavský kouč Jiří Balcárek. „S Bojanem Dordičem a Pepou Hnaníčkem jsem spokojený, ale někteří prvoligovou kvalitu nepotvrdili,“ dodává.

Právě Bojan Dordič naznačil svůj potenciál. Ve hře byl hodně vidět. „Líbí se mi. Je to typ hráče, který nám chybí. Je v neustálém náběhu, je silný v práci s míčem. Dokáže být nebezpečný v pokutovém území, umí se prosadit jeden na jednoho a má dobrou střelu,“ říká na adresu testovaného borce trenér Slezského FC.

Ten v utkání s Hlučínem neměl k dispozici hned sedm fotbalistů. Do zápasu nezasáhli Pavel Zavadil, Jan Žídek, Vilém Fendrich, Vojtěch Šrom, Matěj Helešic, René Dedič a Endy Opoku Bernadina.

„Opoku se pomalu zapojuje do tréninkového procesu. Renda (Dedič – pozn. red.) to samé, měl problémy s achillovkou. Volno jsem dal Žiďasovi (Janu Žídkovi – pozn. red.), Zavoš (Pavel Zavadil – pozn. red.) trénuje individuálně. Pomalu se do toho dostává,“ upřesňuje Balcárek, který už netrpělivě vyhlíží posilu do útoku.

„Útočníka chceme přivést. Zase se to potvrdilo: Měli jsme situace, které jsme v pokutovém území měli dořešit, což se nám nepodařilo. Všichni cítíme, že útočník nám chybí,“ přiznává.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies