Dorosty U18 a U16 si z Frýdku-Místku vezou vyrovnanou bilanci

22. 3. 2022

Opava – Ve druhém mistrovském utkání jarní části se dorostenecké kategorie U18 a U16 představily na hřišti Frýdku-Místku.. U16 zvítězila jednoznačně 0:4, U18 těsně padla.

Mladší z obou kategorií si se svým soupeřem jednoznačně poradila, zejména díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase. Opavská U18 neudržela vedení, a nakonec svému soupeři podlehla 2:1.

MFK Frýdek-Místek U18 – Slezský FC Opava U18 2:1 (1:1)

Branky: Maléř, Vykopal – Zavadil
ŽK: Němec (Frýdek-Místek) – Murín, Grulich, Barták (Opava)

Frýdek-Místek:Folta, Míček, Vykopal, Rek, Vyvial, Šponer, Klimeš, Berek (83. Němec), Nevola (88. Ševčík), Maléř, Němec (67. Kulhánek)
Opava: Thimel, Sotorník (86. Boček), Věntus, Murín, Hluchník, Grulich, Barták, Petzuch (73. Zacpal), Zavadil, Montag (46. Stráženický), Kavan (46. Winkler)

„Ve druhem mistrovském utkání jsme zavítali na hřiště zachraňujícího se souseda v tabulce, Frýdku Místku. Věděli jsme, že nás bude čekat fyzicky i psychicky náročný zápas. Před utkáním jsme chtěli od první minuty být aktivní a vysoko napadat, bohužel opak byl pravdou. Prvních dvacet minut to byla spíše taktická bitva bez náznaků nějaké větší šance na obou stranách. Soupeř měl sice celou řadu standardních situací, ale ani z jedné se jim nepodařilo skórovat. Proto jsme šli ve 25. minutě do vedeni z ojedinělé šance my. Po trase Hluchník - Morong se dostal k odraženému míči Zavadil a bezpečně uklidil míč do sítě. Po této brance jsme bohužel přestali být obezřetní a po sérii několika sporných situací, nás dostal soupeř pod tlak. Gól na 1:1 jsme pak dostali po sporné penaltě. Ve druhé půlce byl soupeř o něco aktivnější. Po našich individuálních chybách se dostal k několika rohům v řadě. Bohužel pro nás se mu podařilo jeden z nich proměnit a my tak prohráli 2:1. Je to pro nás obrovská škoda. Myslím si, že minimálně bod jsme odtud mohli odvést. Nicméně se tak nestalo, teď se musíme připravit na další utkání, kdy nás doma čeká velice silný tým SK Sigma Olomouc," uvedl trenér U18 David Drexler.

MFK Frýdek-Místek U16 – Slezský FC Opava U16 0:4 (0:1)

Branky: Endrych 2x, Vladař
ŽK: Galík, Dědík (Opava)

Frýdek-Místek:Šimeček, Nalewajka, Cudzik, Kuboš, Hlosta , Křížek, Kunčík, Žáček (60. Zezula), Zelenka (60. Rašovský), Bartek (60. Jeřábek), Hofírek
Opava: Martinák, Dědík (66. Hendrych), Patyk (59. Baar), Hejhal (75. Zacpal), Galík (59. Winkler), Andrle, Hendrych, Blahut, Endrych, Pecník, Vladař

„V první poločase se hrál spíše soubojový fotbal s minimem kombinace. Druhý poločas byl z naší strany o mnoho lepší. Zlepšili jsme kombinaci a přesnost. Díky efektivnímu zakončení jsme navíc přidali tři branky a zápas ovládli. Čeho si ceníme je, že se soupeř nedostal do čisté gólové šance a defenziva mužstva celkově pracovala daleko lépe než před týdnem. I tak nám ale zápas ukázal, na čem máme dále pracovat,“ uvedl František Metelka, trenér opavské U16.